به گزارش پایگاه خبری نشان :

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: اما از امشب با ورود سامانه بارشی از سمت غرب کشور بارش باران و برف ابتدا در استان‌های کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی آغاز خواهد شد. انتظار داریم فردا گستره بارش‌ها از غرب به شمال غرب، جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی البرز کشیده شود که بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به صورت برف خواهد بود.

وی گفت: برای مناطق جنوبی ایران رگبار رعد و برق و گاهی تندباد خواهیم داشت که احتمال تگرگ هم وجود دارد. فردا جمعه شدت بارش‌ها در جنوب آذربایجان غربی و شرقی، غرب کردستان، استان‌های کرمانشاه، ایلام، لرستان و زنجان پیش بینی می‌شود. شدت بارش‌ها روز شنبه در شمال و شرق خوزستان، شمال بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، لرستان، ایلام، کرمانشاه، غرب کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شمال زنجان و ارتفاعات البرز مرکزی پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه یکشنبه فعالیت سامانه بارشی در غرب و دامنه‌های جنوبی البرز کاسته می‌شود، افزود: گستره فعالیت آن به جنوب غرب، جنوب، شرق و شمال شرق کشیده خواهد شد. امروز تا ظهر فردا در گیلان و اردبیل به سبب بادهای جنوبی شدید افزایش دما رخ خواهد داد و وزش بادهای شدید از بعد از ظهر شنبه و روز یکشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز و نیمه شرقی کشورمان وجود خواهد داشت که در برخی نقاط شرق و جنوب شرق این باد شدید توام با گرد و غبار خواهد بود. خلیج فارس از بعد از ظهر فردا مواج خواهد بود که تا روز شنبه ادامه خواهد داشت.

 نقشینه در خصوص آخرین وضعیت جوی پایتخت توضیح داد: برای تهران امروز غبار محلی پیش بینی می‌شود. تهران هم از بعداز ظهر فردا به تدریج ابری و بارانی خواهد شد و وزش باد خواهد داشت و شاهد بهبود کیفیت هوای این شهر خواهیم بود.