به گزارش پایگاه خبری نشان :

یک نوجوان انگلیسی که پس از حدود یک سال از کما خارج شده است هیچ چیزی در مورد کرونا را به یاد نمی‌آورد. «جوزف فلاویل» ۱۹ ساله در تاریخ ۱ مارس ۲۰۲۰ پس از تصادف به کما رفته بود. او در حال قدم زدن و بازگشت به خانه شان در توتبوری واقع در استافوردشر انگلیس بود که تصادف کرد. این اتفاق ۳ هفته قبل از اولین قرنطینه سراسری در انگلیس رخ داده بود.

 

این نوجوان پس از تصادف ابتدا به بیمارستان دولتی لیسستر منتقل و ۶ ماه را در حالت کما در آنجا گذراند. او سپس به مرکز پزشکی آدرلی گرین منتقل و مدت ۴ ماه در آنجا بستری بود. در طول این مدت او دو بار به کرونا مبتلا شد، اما هر دو بار بهبود یافت.

سرانجام جوزف پس از ۱۱ ماه از کما خارج شد و با لبخند زدن و همچنین تکان دادن لب هایش بهبودی کمی را از خود نشان داد. «سالی فلاویل اسمیت»، عموی این نوجوان در این باره گفت: «اولین بار وقتی جوزف چشمانش را باز کرد هیچ عکس العملی از خود نشان نمی‌داد، اما هفته گذشته نشانه‌های بهبودی در او ظاهر شد. جوزف به ما لبخند زد و لبهایش را تکان داد. حال او هر روز رو به بهبود است و ما همچنان امیدوار هستیم. در این مدت به مادر جوزف خیلی سخت گذشت، چون نمی‌توانست پسرش را ملاقات کند.»

گفتنی است؛ خانواده این نوجوان صفحه‌ای را ایجاد کرده اند تا بتوانند با کمک مردم هزینه‌های درمان پسر خود را تامین کنند.