به گزارش پایگاه خبری نشان :

این که چقدر می‌توانید با پیاده روی لاغر شوید، از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما پیاده روی یک روش موثر برای حفظ سلامت عمومی بدن محسوب می‌شود

هیچ فرمولی جادویی برای اینکه چند قدم راه بروید یا چه سرعتی را برای راه رفتن انتخاب کنید تا لاغر شوید، وجود ندارد، اما مهم است که بدانید راه رفتن می‌تواند روی روند کاهش وزن شما اثرگذار باشد. به دلایل بهداشتی، چیز‌های زیادی در مورد شروع پیاده روی با حدود ۱۰ هزار قدم در روز گفته شده است. اگر هدف شما کاهش وزن است، پس از انجام یک کار عادی، بیشتر از این‌ها پیده روی لازم دارید.

بهترین راه برای کاهش وزن از طریق پیاده روی این است که خودتان را با ورزش در فواصل زمانی مختلف به چالش بکشید و دوره‌های پیاده روی سریع و آهسته را در هم بیامیزید. تحقیقات نشان داده است که پیاده روی ترکیبی بیش از پیاده روی یکنواخت روی کاهش وزن و کاهش چربی شکمی تاثیر گذار است. افزودن شیب در مسیر پیاده روی نیز، راهی عالی برای افزایش چالش سیستم قلبی عروقی شما است.

یکی از مواردی که انگیزه مردم را برای پیاده روی حفظ می‌کند، ثبت نام در یک رویداد است. برای مثال می‌توانید در پیاده روی‌های همگانی صبحگاهی شرکت کنید یا پیاده روی را با یک دوست، همسر یا گروهی از افراد انجام دهید که به شما انگیزه می‌بخشند. اگرچه نیازی به دویدن ندارید، اما بالا بردن سرعت راه رفتن می‌تواند کالری بیشتری بسوزاند، زیرا ضربان قلب را افزایش می‌دهد. حمل کردن وزنه در هنگام پیاده روی نیز می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.