به گزارش پایگاه خبری نشان :

«مهدی یوسف خانی» افزود: هرچند که در روزهای پایانی سال قرار داریم و ممکن است مصرف مرغ در بین خانواده ها افزایش یابد، اما کمبود مرغ در بازار وجود ندارد.

قیمت نرخ مصوب مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و ماهی تهران با بیان اینکه قیمت مصوب مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است، اظهارداشت: همه واحدهای صنفی و مغازه داران در سطح شهر موظف هستند مرغ را به قیمت مصوب به مردم عرضه کنند.

یوسف خانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی ازمغازه های سطح شهر مرغ هر کیلومرغ را ۲۵ و ۲۶ هزار تومان به مشتریان خود می فروشند، تصریح کرد: این مغازه ها چون مرغ را گران می خرند لذا مجبورند گران بفروشند، مردم نباید از این مغازه ها خرید کنند.

این مقام مسئول در اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و ماهی تهران اظهارداشت: به همه واحدهای صنفی فروشندگان مرغ اعلام می کنیم که مرغ به قیمت مصوب را به هر مقداری که نیاز دارند می توانند از میدان بهمن تهیه کنند و از خرید مرغ عمده به قیمت گران برای عرضه به مردم خودداری کنند چون مرغ به اندازه نیاز در بازار است.

مردم هرگونه گرانفروشی مرغ را می توانند به شماره ۱۲۴ اطلاع دهند

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و ماهی تهران تاکید کرد: با این حال مردم هرگونه گرانفروشی مرغ را می توانند به شماره ۱۲۴ سازمان تعزیرات و یا شماره تلفن ۸۸۳۰۲۲۴۷ اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و ماهی تهران اطلاع دهند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

یوسف خانی در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت تخم مرغ نیز گفت: عرضه تخم مرغ نسبت به روزهای گذشته بهتر شده ولی هنوز هم در عرضه تخم مرغ کمبود داریم و به همین علت قیمت آن در بازار با نرخ مصوب تفاوت دارد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و ماهی تهران بیان کرد: تا حدودی در تامین تخم مرغ مورد نیاز بازار کمبود داریم و هم اکنون میزان توزیع تخم مرغ جوابگوی بازار نیست اما به تدریج وضعیت عرضه تخم مرغ در روزهای آینده بهتر خواهد شد.

قیمت مصوب تخم مرغ ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان

این مقام مسئول دراتحادیه صنف فروشندگان مرغ و ماهی تهران افزود: هم اکنون قیمت مصوب تخم مرغ ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان است و به اندازه کافی در میادین میوه و تره بار با نرخ مصوب به مردم عرضه می شود.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و ماهی تهران در خصوص عرضه مرغ و تخم مرغ در روزهای پایانی سال و شب عید به گفت: مردم نگران نباشند الحمدالله مرغ در میدان بهمن، واحدهای صنفی و میادین میوه و تره بار به اندازه کافی توزیع می شود.

 گزارش میدانی در روز یکشنبه ۱۹ بهمن ماه سال جاری از میادین میوه و تره بار صادقیه و قزل قلعه تهران حاکی از است که عرضه تخم مرغ و مرغ در این میادین به نرخ مصوب تنظیم بازار است.

هم اکنون هر ۳ غرفه عرضه تخم مرغ و مرغ در میدان قزل قلعه بدون صف انتظار طولانی مرغ و تخم مرغ مورد نیاز مردم را به قیمت تنظیم بازار عرضه می کنند و ازدحام زیادی در این غرفه ها دیده نمی شود.