به گزارش پایگاه خبری نشان :

جنت آباد یکی از محله‌های تهران در منطقه5 شهرداری تهران در شمال غرب این شهر است. این محله به سه بخش شمالی، جنوبی و مرکزی تقسیم شده و قیمت مسکن در جنت آباد جنوبی و مرکزی از قیمت مسکن در جنت آباد شمالی بالاتر است. همچنین متوسط قیمت مسکن در این محله از متوسط قیمت مسکن در تهران بالاتر بوده و جنت آباد از محله‌های گران قیمت منطقه5 محسوب می‌شود.

یکی از کارشناسان مشاور املاک که در این محله فعالیت دارد، به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: قیمت مسکن در جنت آباد برای واحدهای نوساز از متری 40میلیون تومان شروع می‌شود؛ واحدهای قدیمی‌تر نیز باتوجه به سن، میزان نور، طبقه، تعداد واحد در طبقه، امکانات و... از متری 25میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

وی در پایان در خصوص آینده قیمت مسکن در این محله اظهار داشت: از آنجا که قیمت مصالح افزایش داشته، هزینه‌های شهرداری مانند قبل وجود دارد، دستمزدها افزایشی بوده و همچنین قیمت زمین که مشخص است و... بعید به نظر می‌رسد که قیمت مسکن کاهش یابد؛ کاهش قیمت مسکن در حال حاضر به این دلیل است که هیچ معامله‌ای انجام نمی‌شود و در صورتی که مالک و خریدار واقعی باشند، مالک مجبور است واحد را با قیمتی پایین‌تر به فروش برساند؛ اما نمی‌توان گفت که قیمت مسکن کاهش داشته است.