به گزارش پایگاه خبری نشان :

طرشت یکی از محله‌های غرب تهران در منطقه2 شهرداری است؛ قیمت مسکن در این محله در بازه متفاوتی قرار داد؛ برخی از واحدهای آن از متوسط قیمت مسکن در تهران گران‌تر و برخی نیز از متوسط قیمت مسکن در تهران ارزان‌تر است؛ سن بنا، کوچه و خیابان، امکانات آپارتمان و... در تعیین قیمت مسکن موثر است.

گفتنی است؛ قیمت مسکن در محله طرشت از سایر محله‌های منطقه2 تهران کمی ارزان‌تر است و واحدهایی با قیمت پایین نیز در آن معامله می‌شود. متوسط قیمت مسکن در منطقه2 طی دی ماه 44میلیون و 970هزار تومان در هر متر مربع بوده است؛ این در حالی است که گران‌ترین واحدهای طرشت با این قیمت به فروش می‌رسد.

یک کارشناس مشاور املاک در محله طرشت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: قیمت مسکن در طرشت برای واحدهای نوساز از متری 30میلیون تومان و واحدهای قدیمی‌تر نیز از متری 25میلیون قیمت‌گذاری می‌‎شود. برای مثال یک واحد آپارتمان 70متری و نوساز در این محله، متر ی31میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. قیمت یک خانه 109متری و 10سال ساخت در خیابان سلطان محمدی طرشت متری  28میلیون تومان اعلام شد. واحدی 80متری و 10سال ساخت در لطفعلی خانی نیز متری 27میلیون تومان به فروش می‌رسد.

وی در پایان اظهار داشت: قیمت مسکن در طرشت روندی کاهشی در پیش گرفته اما این کاهش به علت رکود بازار و نیاز فروشنده به پول واحد بوده است؛ به عبارت دیگر قیمت مسکن کاهش نداشته اما چون بازار در رکود است و کسی واحدی نمی‌خرد، برخی مالکان که نیاز به فروش آپارتمان دارند، خانه را با قیمتی پایین‌تر به فروش می‌رسانند.