به گزارش پایگاه خبری نشان :

نخستین فضانوردان آمریکایی و روسی ۵۰ سال قبل به کره ماه سفر کرده و در آن سفر بر روی سطح ماه گلف بازی کرده بودند، که یکی از دو توپ پرتاب شده آنان گم شده بود و حالا در سالگرد این سفر و بررسی تصاویر آن زمان موفق شدند توپ گمشده را کشف کنند.

«آلن شاپرد» نخستین فضانورد آمریکایی و «یوری گاگارین» دومین فضانورد روسی بودند که در سطح کره ماه گلف بازی کردند و دو توپ را به سمت گودالی با فاصله‌ای حدود ۲۱ متر پرتاب کردند که اولی وارد گودال شد، اما توپ دومی گم شد و آن‌ها گمان کردند چندین کیلومتر به سمت زمین به پرواز درآمده است.

با این حال بازبینی تصاویر و فیلم‌هایی که از این سفر بر جای مانده به ویژه در تصاویر موجب شد تا توپ گلفی که گم شده بود در سه مورد از تصاویر این سفر پیدا شود و بر اساس بررسی انجام شده این توپ در فاصله ۳۵ متری محلی بوده که فضانورد آن را به آن سمت پرتاب کرده بود.

تحلیلگران خبر پیدا شدن این توپ گلف پس از گذشت ۵۰ سال را به همراه فیلم دو فضانورد منتشر کردند و دوستداران این عرصه را با خود همراه کردند.

در این ویدوئو سفینه فضایی «Apollo ۱۴» نشان داده می‌شود که در سفری ۹ روزه به کره ماه رفته و برگشته است.

گفته شده «اندی سندرز» متخصص فتوگرافی با همکاری انجمن گلف آمریکا تصاویر و ویدئو‌های این سفر فضایی به کره ماه را بررسی کردند تا توپ گلف گمشده را پیدا کنند.

حجم ویدیو: 5.74M | مدت زمان ویدیو: 00:01:37