به گزارش پایگاه خبری نشان :

شاید جمله شاهزاده سوار بر اسب را شنیده باشید که دختران جوان در پاسخ به زمان ازدواج خود آن را تکرار می‌کنند. اما واقعا چنین رسمی در هند وجود دارد و داماد‌ها سوار بر اسب به خانه عروس می‌روند. اما به تازگی یک عروس هندی که سوار بر اسب به خانه داماد رفته به سوژه رسانه‌ها تبدیل شده است.

«دیپا والِچا» که اهل منطقه «ساتنا» واقع در ایالت مادهیا پرادش است با سنت شکنی در حالی که سوار بر یک اسب بود به خانه داماد رفت.

ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است این عروس جوان را در میان تعدادی زیادی از مهمانان حاضر در جشن عروسی نشان می‌دهد. در این ویدئو او در حالی که سوار بر یک اسب شده آماده رفتن به خانه داماد دیده می‌شود. او که تنها دختر خانواده والچا بود سوار بر اسب و با همراهی اعضای خانواده، فامیل و دوستانش به خانه داماد رفت.

خانواده او نه تنها آرزوی دخترشان را که رفتن با اسب به خانه داماد بود برآورده کردند بلکه این پیام مهم را به جامعه هند دادند که دختران سربار خانواده نیستند. پدر و مادر دیپا با نشان دادن این حمایت خود از دخترشان به رسانه‌های محلی هند گفتند که بین پسر و دختر هیچ فرقی وجود ندارد و آن‌ها هدیه‌های خداوند هستند. آن‌ها تاکید کردند دختران از حقوقی مساوی و برابر با پسران برخوردار هستند.

انتشار تصاویر این عروس سوار بر اسب در شبکه‌های اجتماعی هند مورد توجه کاربران قرار گرفت و آن‌ها این دختر و خانواده‌اش را مورد تمجید قرار دادند. دیپا که از برآورده شدن خواسته اش خوشحال بود به رسانه‌های محلی گفت: «وقتی دیدم خانواده اینچنین مرا غافلگیر کردند خوشحال شدم. این اقدام ما پیامی به همه خانواده‌ها بود که دختران هرگز سربار خانواده نیستند؛ بنابراین آن‌ها باید به همان اندازه که به پسران محبت می‌کنند به آن‌ها نیز محبت کنند.»

حجم ویدیو: 4.46M | مدت زمان ویدیو: 00:01:23