به گزارش پایگاه خبری نشان :

 به نقل از روابط عمومی انستیتو تغذیه ایران؛ دکتر گلبن سهراب در باره نقش تغذیه سالم در پیشگیری از کرونا اظهار کرد: دریافت زیاد مایعات بدون کافئین به آحاد جامعه توصیه می شود چراکه مایعاتی همچون چای، قهوه و نوشابه های مشکی که کافئین دارند موجب دفع آب از طریق ادرار با سرعت بالایی می شوند، اما آب باید در بدن باقی بماند تا سیستم ایمنی  بدن، عملکرد بهتری داشته باشد.

وی افزود: در شرایط کرونا بهتر است گیاهان ضد التهابی شامل سیر، زنجبیل، زردچوبه و فلفل و سبزیجات از قبیل کدو حلوایی وکلم قرمز…. را در برنامه غذایی خود داشته باشیم و از مواد غذایی که می تواند سیستم ایمنی بدن را تضعیف و شامل قندهای ساده و نبات، فست فودها و هر غذایی که روغن جامد در آن وجود داشته باشد، دوری کنیم.

عضو هیات علمی گروه تغذیه بالینی رژیم درمانی دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره بهداشت مواد غذایی در شرایط کرونا اظهار داشت: درباره انتقال کرونا از طریق مواد غذایی مستنداتی وجود ندارد اما غذا خوردن در کافی شاپ و رستوران ها به دلیل اینکه مجبور به برداشتن ماسک می شویم، خطر انتقال بیماری تشدید می شود. بنابراین توصیه ما این است که غذای بیرون را در خانه پس از گرم کردن، مصرف کنیم.

همچنین افرادی که تاکنون به کرونا مبتلا نشده اند، نیازی به مکمل های ویتامین و مواد معدنی خاصی ندارند.