به گزارش پایگاه خبری نشان :
پسر جوان که مسلط به 2 زبان انگلیسی و آلمانی است در پرونده قتل فجیع مادرش دستگیر  شد.

ساعت 9 شامگاه شنبه 25 بهمن امسال ماموران کلانتری 104 عباس آباد در تماس اهالی یک ساختمان قدیمی از درخواست های کمک زن همسایه خبر دادند.

قتل فجیع مادر

بدین ترتیب تیمی از ماموران برای تحقیقات به ساختمان قدیمی در خیابان هویزه منطقه عباس آباد رفتند و در ابتدا هر چه در خانه را به صدا در آوردند کسی پاسخگو نبود که ماموران با مشکوک شدن به ماجرا با هماهنگی مقام قضایی حکم ورود به خانه را گرفتند.

تیم پلیسی وقتی وارد خانه شدند با زن 66 ساله ای که پاهایش بسته شده بود و روی سرش آثار ضربات محکم و در چند قدمی این زن تلفن خورد شده ای وجود داشت که نشان از آن داشت که مادر خانواده با ضربات محکم تلفن و کنترل تلویزیون به قتل رسیده است.

این در حالی بود که در گوشه خانه پسر 29 ساله ای نشسته و سکوت کرده بود که فرضیه های پلیسی نشان از آن دارد که پسر جوان مادرش را به طرز هولناکی به قتل رسانده است.

درخواست کمک قبل از قتل

همین کافی بود تا تیمی از کارآگاهان اداره 10 پلیس آگاهی تهران همراه بازپرس مصطفی واحدی از شعبه 11 دادسرای امور جنایی تهران برای تحقیق وارد عمل شدند.

کارآگاهان در گام نخست در حالی که پسر خانواده سکوت کرده بود به سراغ همسایه ها رفتند و مشخص شد مادر خانواده از دقایقی قبل از حضور ماموران با فریادهای بلند و صدا کردن همسایه ها درخواست کمک کرده اما همسایه با توجه به اینکه درگیری خانوادگی است به کمک زن همسایه نرفتند اما با ادامه دار بودن و طولانی شدن درخواست کمک، همسایه با پلیس تماس گرفته اند اما دیگر دیر شده بود و زن همسایه به طرز هولناکی به قتل رسیده بود.

پسر جوان سکوت کرده بود و با دستور بازپرس پرونده برای تحقیقات بیشتر بازداشت و به اداره آگاهی تهران منتقل شد.

سکوت در قتل مادر

پسر 29 ساله که پدرش یک پزشک داروساز بوده و سالها قبل فوت کرده و صاحب یک داروخانه در تهران است و خواهرش در خارج از کشور زندگی می کند و الیاس همراه مادرش در منطقه عباس آباد زندگی می کند.

الیاس مسلط به زبان آلمانی و انگلیسی است و سالها قبل پس از گرفتن مدرک لیسانس در رشته مهندسی نفت برای ادامه تحصیل به کشور آلمان رفته اما از سال قبل بخاطر شیوع ویروس کرونا به ایران بازگشته است.

جن در بدن مادرم بود !

الیاس که در تحقیقات پلیسی به قتل مادرش اعتراف نکرده است در تحقیقات پلیسی عنوان کرد که در بدن مادرم جن وجود داشت.

پسر جوان که سابقه بیماری دارد و خواهرش در تماس با پلیس این بیماری را تایید کرده است. الیاس تاکید دارد که مادرش را دوست دارد و هنوز می گوید نمی دانم مادرم فوت کرده یا چه کسی او را به قتل رسانده است.

این ادعاها در حالی است که شواهد و مدارک پلیسی نشان از آن دارد که الیاس با تلفن خانه و کنترل تلویزیون مادرش را به طرز هولناکی به قتل رسانده است.

زندان برای کمک نکردن به دیگری

بازپرس مصطفی واحدی از شعبه 11 دادسرای امور جنایی تهران در حالیکه دستور داد تا پسر جوان در قتل مادرش در اختیار ماموران پلیس آگاهی تهران قرار گیرد در خصوص عدم کمک کردن همسایه ها گفت: طبق قانون کمک کردن وظیفه است و عدم کمک جرم محسوب می شود.

وی افزود: اگر کسی در کمک کردن به مصدوم یا رفع مخاطرات جانی اقدام نکند یا بهتر است بگوییم کسی برای برطرف شدن خطر جانی کسی کار نکند از نظر قانونی به پرداخت جریمه و زندان محکوم می شود.

بنا بر این گزارش، تحقیقات تکمیلی در خصوص این پرونده جنایی در دستور کار ماموران اداره 10 پلیس آگاهی تهران قرار گرفته است