به گزارش پایگاه خبری نشان :
رکنا/گروه 8 نفره سارقان خودرو در یک منطقه حاشیه ای  مشهد به دام قانون افتادند.

 اعلام گزارش سرقت‌های سریالی در یکی از مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد به مرکز فوریت‌های پلیسی 110، تیمی از مأموران دایره تجسس کلانتری گلشهر را بر آن داشت تا برای دستگیری مجرمان این پرونده وارد عمل شوند.

تحقیقات این پرونده آغاز شد و بررسی‌های میدانی مأموران پلیس ادامه داشت تا اینکه مجریان قانون در اقدامی اطلاعاتی به سرنخی دست یافتند که منجر به ردزنی مخفیگاه متهمان اصلی این پرونده شد.

به گزارش رکنا، محل مورد نظر که خانه‌ای مسکونی بود پس از شناسایی تحت کنترل مجریان قانون قرار گرفت و مأموران دایره تجسس کلانتری گلشهر به همراه نیروهای اطلاعاتی این مجموعه انتظامی چند شبانه‌روز محل را تحت نظر قرار دادند. رفت‌و‌آمد‌های مشکوک فرضیه اینکه ساکنان خانه نقشی در ارتکاب بزهکاری و همچنین سرقت‌های منطقه داشته باشند را قوت می‌بخشید تا اینکه سرانجام روز موعود فرارسید و مجریان قانون با در دست داشتن مجوز قضایی و مستندات کامل از متهمان، وارد عمل شدند. محل شناسایی شده در انتهای کوچه‌ای یک‌متری قرار داشت و زمانی مجریان قانون وارد محل مورد نظر شدند که هیچ یک از متهمان در آن حضور نداشتند. در این عمیات مأموران پلیس یک دستگاه موتورسیکلت مسروقه را از داخل حیاط این خانه کشف و محل را بازرسی کردند.

تحقیقات مأموران در مخفیگاه متهمان ادامه داشت که 2جوان موتورسوار وارد خانه و ناگهان با پلیس روبه‌رو شدند. متهمان با دیدن این صحنه فرار کردند و مأموران نیز در پی تعقیب آن‌ها برآمدند.

عملیات تعقیب‌وگریز مأموران و متهمان فراری ادامه داشت تا اینکه 2جوان تحت تعقیب به سمت خودرو یکی از شهروندان حمله‌ور شدند و قصد سرقت خودرو و فرار داشتند که در این لحظه ضابطان قضایی با استفاده از قانون دست به اسلحه شدند و پس از اخطار ایست چند تیر هوایی شلیک کردند.

2متهم فراری که متوجه عزم جدی مأموران شده بودند دست از فرار کشیدند و خود را تسلیم قانون کردند. متهمان پس از انتقال به کلانتری ضمن اعتراف به جرمشان همدستان دیگر خود را لو دادند.

دستگیری سارقان در پاتوق شان / در مشهد لو رفتند

فرمانده انتظامی مشهد در تشریح دیگر ابعاد این پرونده گفت: پس از به دست آمدن سرنخ‌های دیگر از این پرونده مأموران ما در کلانتری گلشهر مشهد مرحله دوم عملیات خود را شروع کردند و در اقدامی غافل‌گیرانه یک زن و 5 مرد را در مخفیگاهشان به دام انداختند.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی بیان کرد: در بازرسی از محل نیز تعداد زیادی لوازم و قطعات خودرو مسروقه کشف و ضبط شد. 8 متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار دادسرا قرار گرفتند. هنوز میزان ارتکاب جرائم این گروه سرقت مشخص نیست و تحقیقات در این باره همچنان ادامه دارد