به گزارش پایگاه خبری نشان :

شهد الطراونه یک متخصص کاردرمانی با اشاره به آسیب‌های ناشی از نشستن کودک به شکل W روی زمین اظهار کرد: اینکه کودک هنگام جابه‌جایی از حالتی به حالت دیگر این‌گونه بنشیند مشکلی ندارد اما هنگام نشستن و بازی روی زمین نباید فقط به این شکل از نشستن اتکا داشته باشد؛ بنابراین به طور کلی، نشستن کودک روی زمین به شکل W بخشی از الگوی نشستن طبیعی کودک در حال شد محسوب نمی‌شود.

او ادامه داد: نشستن به شکل W باعث بروز مشکلاتی برای کودک از جمله راه رفتن روی نوک انگشتان، ضعف در رشد حرکت عضلات لگن، تأثیر بر وضعیت او از پشت، ضعف در عضلات تنه و عضلات معده و فشار بر عضلات ران و پای او می‌شود.

این کاردرمانگر افزود: ما باید به کودک کمک کنیم تا به شکل صحیح بنشیند. شکل صحیح نشستن کودک عبارت است از نشستن به صورت ضربدری، نشستن با پاهای کشیده از جلو و نشستن در حالی که پاها به سمت پهلو است.

 برخی فعالیت‌ها وجود دارد که به بهبود نشستن کودک روی زمین کمک می‌کند از جمله:

► جابه‌جایی از روی این پا به پای دیگر: کمک کنید تا کودک ابتدا روی یک طرف بنشیند، سپس از این حالت به نشستن روی زانوها منتقل شده و پس از آن روی طرف دیگر پا بنشیند و دستان خود را روی زمین قرار دهید.

► مسابقات پیاده‌روی: روی زمین نشسته و پاها را مستقیم در جلو قرار دهید، با بالا بردن یک طرف پا از زمین به سمت جلو حرکت کنید و به تناوب از یک طرف به طرف دیگر منتقل شوید.

► مدل نشستن روی توپ فوتبال: روی یک توپ بزرگ نشسته و پاهای خود را به طور متناوب از زمین بلند کنید. در حالی که کودک روی زمین نشسته و پاهای او به سمت جلو است او  را تشویق کنید تا به اجسام سنگین و سبک در فواصل مختلف، در یک خط میانی و در ارتفاع‌های مختلف برسد تا به تقویت عضلات اصلی او کمک کند.

► کشش همسترینگ: نوزادانی که به شکل W می‌نشینند ممکن است گاهی دچار کشیدگی همسترینگ شوند. در حالی که کودک باسن و پشت خود را به دیوار تکیه داده و پاهای او به سمت جلو است حتما خواندن را با او تمرین کنید.