به گزارش پایگاه خبری نشان :

در جهان هیچ چیزی غیر قابل باور نیست و ممکن است افرادی زندگی کنند که با بقیه فرق‌های بخصوصی داشته باشند در این گزارش میتوانید با معرفی عجیب و غریب‌ترین انسان‌های جهان با ما همراه باشید.

مغز شگفت انگیز

«دنیل پاول تِیمت»، یک دانشمند انگلیسی تبار مبتلا به اوتیسم است که توان محاسبات ریاضی بسیار بالا، حافظه زنجیره‌ای و قدرت یادگیری زبان‌های دیگر را دارد. وی با صرع مادرزادی متولد شده است. او اعداد را تا حداکثر عدد ۱۰ هزار، با شکل، رنگ و فرم ویژه‌ای در ذهن متصور می‌شود. به این ترتیب، می‌تواند نتیجه محاسبات خود را در ذهن همانند یک منظره ببیند.

QuDwwkvvvz6L

حتی می‌تواند حس کند که اعداد، اولیه یا ترکیبی هستند. تصاویری که وی از اعداد در ذهنش دارد بسیار منحصربه فرد و عجیب هستند. مثلا عدد ۲۸۹ از منظر وی بسیار زشت است در حالی که عدد ۳۳۳ بسیار زیباست. یا مثلا عدد پی هم به نظرش ترکیب زیبایی دارد. او حتی می‌توانید از تصویر اعداد در ذهنش نقاشی هم ترسیم کند. به طور مثال، با آبرنگ زیبایی‌هایی عدد پی را نقاشی کرده است.

«تِیمت» در میان اروپایی ها، رکورد حافظه و شمارش عدد پی تا ۲۲۵۱۴ در عرض ۵ ساعت را دارد. وی همچنین توانایی سخن گفتن به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، فنلاندی، آلمانی، اسپانیایی، لیتوانیایی، رومانیایی، استونیایی، ایسلندی، ولش و اسپرانتو را دارد. او به شخصه زبان استونیایی را دوست دارد، زیرا از نظر آوا.

غنی‌تر از دیگر زبان هاست. او همچنین یک زبان جدید به نام مانتی برای خودش اختراع کرده است. «تِیمت» توانایی یادگیری زبان در کوتاه‌ترین زمان ممکن را دارد به زوری که زبان ایسلندی را در عرض یک هفته یاد گرفته است.

پسری که می‌تواند با اصوات «ببیند»

WxYVLdcl9rlR

«بِن آندروودثاوت»، نابیناست و جفت چشم هایش در سن ۳ سالگی به دلیل ابتلا به سرطان، تخلیه شده اند. با این وجود، او بسکتبال و دوچرخه سواری می‌کند و یک زندگی کاملا عادی دارد. استعداد شگفت آور بن در این است که وی از اصوات و آوا‌ها برای مسیریابی محیط پیرامون خود بهره می‌گیرد. او از عصا یا دیگر نیرو‌های کمکی یاری نمی‌گیرد و فقط و فقط به صدا‌ها گوش می‌سپارد.

گوش او اکوی اجسام را دریافت کرده و به کمک آن، محل قرار گیری آن‌ها را پیدا می‌کند. او تنها انسانی است که همانند دلفین‌ها از بازتاب اصوات برای مسیریابی خود استفاده می‌کند.

پسر لاستیکی (The Rubberboy)

ASH3sT0w7nkC

«دنیل براونینگ اسمیث»، بدن فوق العاده منعطف و تغییرپذیری دارد به طوری که تاکنون ۵ بار توانسته نام خود را در فهرست رکورد‌های گینس به ثبت برساند. وی همچنین بندباز بسیار مشهوری نیز به شمار می‌رود. او تاکنون در بسیاری از برنامه‌های پربیننده تلویزیونی، از جمله شو تلویزیونی اوپرا وینفری و بازی‌های بیس بال و بسکتبال حضور داشته. او به گونه‌ای اعضای بدن خود را می‌چرخاند که گویی هیچ استخوانی در بدنش وجود ندارد.

آقای همه چیز خوار

«مایکل لوتیتو» که با لقب «آقای همه چیز خوار» نیز شناخته می‌شود در سال ۱۹۵۰ میلادی متولد شده و معده اش توان هضم هر نوع ماده‌ای در روی زمین را دارد. او توان خوردن آهن، شیشه و لاستیک را دارد و به همین خاطر، به راحتی می‌تواند تلویزیون، دوچرخه یا موتور را خورده و قورت دهد.

MZ3tNT0sGVRo

وی از این توانایی خود برای جلب توجه و ضبط برنامه‌های پر بیننده استفاده می‌کند. به طور مثال، در خلال سال‌های ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۰ میلادی به خوردن یک فروند هواپیما اقدام کرد که حدود دو سال طول کشید.

او از کودکی به خوردن مواد غیرمعمول می‌پرداخته و این مساله را در سال ۱۹۶۶ علنی کرده است. جالب است که تاکنون به دلیل خوردن اشیا با هیچ گونه مشکل جسمانی یا مسموم شدن مواجه نشده. اسید معده وی به طرز عجیبی قوی است و توان هضم هر نوع ماده‌ای را دارد. همچنین گفته شده که ضخامت دیواره معده نیز دو برابر بیشتر از حالت طبیعی است.

خدای دندان

در اوایل پائیز ۲۰۰۷ میلادی، فردی به نام «راتاکریشنان وِلو» از مالزی، نگاه‌های زیادی را به سوی خود جلب کرد. وی در تاریخ یاد شده، در ایستگاه قطار کوالا لامپور در مالزی، یک قطار با وزن ۲۹۷٫۱ تن را با دندان هایش تا فاصله ۲٫۸ متری کشید.

YJRYj5RobAqB

وی در سن ۱۴ سالگی از مرتاض‌های هندی آموخته بوده که چگونه تمامی نیروی بدن خود را روی یک عضو از بدنش منتقل کرده و از آن استفاده کند.

مرد آهن ربایی

«لیو ثاو لین» یک مرد ۷۰ ساله مالزیایی نیز به دلیل کشیدن یک اتومبیل در مسافت ۲۰ متری با استفاده از یک زنجیر آهنیِ متصل به قلاب آهنیِ چسبیده به شکم خود، توانست برای خود شهرت جهانی دست و پا کند.

NLFv2mX3iNZp

وی در این رابطه بیان داشته که پس از خواندن مقاله‌ای در رابطه با یک خانواده تایوانی که همین توان بدنی را دارند، اجسام گوناگونی به شکم خود وصل کرده و متوجه شده که پوستش خاصیت آهن ربایی دارد و می‌تواند وسایل آهنی را به بدن خود وصل کند. جالب‌تر از همه اینکه این نعمت خدادادی، موروثی بوده و به سه پسر و دو نوه اش نیز به ارث رسیده است.

مردی که هرگز نمی‌خوابد

«Hai Ngoc»، مرد ۶۴ ساله آسیایی در سال ۱۹۷۳ میلادی دچار تب شده و پس از آن دیگر هرگز نتوانست در شب بخوابد. او بیش از ۱۲ هزار شب متوالی است که نخوابیده و همچنان سالم و سلامت به زندگی خود می‌پردازد. وی قادر است هر روز ۵۰ کیلوگرم کود شیمیایی را هر روز ۴ کیلومتر پیاده حمل کند. وی با استفاده از هیچ دارویی توان خواباندن خود در شب‌ها را ندارد.

kw24QA2NAi9U

با این تفاسیر، وقتی به پزشک مراجعه کرده و تست‌های مختلف را انجام داده، پزشکان سلامت جسمانی او را تایید کرده اند. در این شب‌ها که وی توان خوابیدن ندارد، یا کار‌های کشاورزی خود را ادامه می‌دهد یا به نگهبانی از مزرعه اش می‌پردازد. این مرد با همسر و ۶ فرزند خود زندگی می‌کند.

خدای شکنجه

«تیم کریدلند» همانند دیگر مردم عادی، درد را احساس نمی‌کند. او می‌تواند میله‌های بزرگ و دردناک در بازو‌های خود فرو کند و حتی کوچک‌ترین دردی را حس نکند. همین توانایی ماورا طبیعه، باعث شده تا در آمریکا برنامه‌های نمایشی اجرا کند.

vJbdqDPCd5Jy

در نتیجه آزمایشاتی که دانشمندان روی بدن تیم انجام داده اند، مشخص شده که آستانه درد وی بسیار بالاتر از مردم عادی است. خودش در رابطه با کار‌های عجیبی که انجام می‌دهد، بیان داشته که با قدرت ذهن و نیرو‌های فکری خود می‌تواند مثلا سیخ در دهانش فرو کرده و بدون هیچ آسیب و دردی، آن را بیرون بکشد.

نجواکننده شیر‌ها

tRmjuK1G6MYU

«کوین ریچاردسن»، می‌گوید با اعتماد به غریضه می‌تواند ارتباط نزدیک و بی خطری با حیوانات درنده خویی همانند شیر، چیتا، ببر، پلنگ و کفتار‌ها برقرار کند. وی بیشتر از همه با شیر‌ها رابطه بدون خطری ایجاد می‌کند و می‌تواند با آن‌ها بازی کند و هیچ ترسی از بلعیده شدن توسط سلطان جنگل هم نداشته باشد. این کار با اینکه بسیار خطرناک است، اما کوین با ایمان به توانایی خود، همیشه با خیال جمع و اطمینان خاطر به نزد شیر‌ها می‌رود.

مردی با چشمان از حدقه بیرون زده

6rjG7NQGuGy8

«کلادیو پینتو» قادر است جفت چشم‌های خود را به اندازه ۴ سانتی متر از حدقه بیرون بیاورد. وی در این رابطه بیان داشته که این یک هدیه از طرف خداوند است و من از آن استفاده می‌کنم. با بیرون آوردن چشم‌های خود می‌توانم کسب درآمد کنم.