به گزارش پایگاه خبری نشان :

اقدام عجیب یک معلم زن دبیرستانی در کالیفرنیا در حین تدریس مجازی، منجر به تهدید جانی او از سوی افراد ناشناس شده است. ویدئویی که «نیوکل بورکِت» در کلاس آنلاین در حالی که دو دست خود را در دو طرف چشمانش قرار داده و چشمان خود را می‌کشید، او را به دردسری بزرگ دچار کرد.

در ویدئوی منتشر شده صدای بورکِت در حالی که دستانش را در دو طرف چشمانش قرار داده شنیده می‌شود که می‌گوید: «اگر چشمان شما به سمت بالا بود شما یک چینی هستید و اگر به سمت پایین یک ژاپنی . اگر هم مستقیم و صاف بود مشخص نیست.» او در حال تدریس دانش آموزان خود در زوم و حین برگزاری کلاس آنلاین دست به این اقدام نژادپرستانه زد.

پس از داغ شدن این ویدئو در «تیک توک» این معلم ضمن دفاع از خود گفت قصد داشت طعنه نژادپرستانه حیاط مدرسه با نام «چینی ها، ژاپنی ها، زانو‌های کثیف» را به دانش آموزانش توضیح دهد که در دهه ۸۰ رواج پیدا کرده بود.

با این حال پس از داغ شدن این ویدئو این معلم زبان اسپانیایی و مشاور در دبیرستان کرانت یونیون تهدید‌هایی را را دریافت کرد. بنا به ادعای بورکت، او در پیج اینستاگرام خود تهدیداتی را دریافت کرده است و این در حالی است که مسئولان محلی تحقیقات در مورد انگیزه این معلم از انجام چنین عمل نژادپرستانه‌ای را در دستور کار خود قرار داده اند.