به گزارش پایگاه خبری نشان :

پسر جوان که گوشی موبایل زن تهرانی را دزدیده بود گوشی را به مادرش هدیه داد.

 سرهنگ کارآگاه "احمد نجفی" معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران گفت: رسیدگی به این پرونده با شکایت زن جوانی در رابطه با سرقت گوشی تلفن همراهش آغاز شد، با اعلام این شکایت کاراگاهان اداره 18 پلیس آگاهی تهران بزرگ وارد عمل شده و در بررسی های خود دریافتند گوشی سرقتی زن جوان، مدتی است که توسط زنی به نام شهلا ، مورد استفاده قرار گرفته است.

شهلا سعی داشت کار زشت پسرش را مخفی کند

وی ادامه داد: کارآگاهان به سراغ شهلا رفته و تحقیقات از او را آغاز کردند، اما زن جوان رفتارهای غیر عادی و اظهارات متناقض داشت و این مساله از دید ماموران پنهان می کرد.

نجفی افزود: رفتارهای مشکوک شهلا، باعث شد که تیم تحقیق به او مشکوک شده و احتمال دهند او از هویت سارق با خبر است، بدین تریتب بلافاصله اعضای خانواده او شناسایی شده و در بررسی سوابق خانواده شهلا، مشخص شد پسرش سابقه کیفری به اتهام مواد مخدر دارد.

به گفته نجفی، با مشخص شدن این موضوع کارآگاهان به تحقیقات میدانی پرداخته و مشخص شد پسر شهلا به نام «کامران»، یکی از خرده فروشان مواد مخدر در منطقه جوادیه تهران است و مدتی است که به کار خرید و فروش گوشی های سرقتی روی آورده است.

بازداشت سارق موبایل قاپ

این مقام انتظامی تصریح کرد: با بدست آمدن این اطلاعات و پس از هماهنگی با بازپرس شعبه 2 دادسرای ناحیه 10، کارآگاهان وارد عمل شده و متهم جوان را در خانه مجردی اش بازداشت کردند، کامران، در تحقیقات اولیه منکر موبایل قاپی بود اما در مواجهه با مدارک پلیسی به سرقت و خرید و فروش گوشی تلفن همراه اعتراف کرد و مدعی شد در بعضی سرقت ها در نقش موتور اسکورت و یا راکب موتور بوده و همدستش اقدام به سرقت گوشی ها کرده است، در بازرسی از مخفیگاه متهم 3 دستگاه گوشی سرقتی کشف شد.

نجفی در پایان گفت: سارق با صدور قرار قانونی در اختیار مقام قضائی قرار گرفت و رسیدگی به پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر مالباختگان، ادامه دارد.