به گزارش پایگاه خبری نشان :

 سردار هادی شیرزاد، رئیس پلیس بین‌الملل ناجا، درباره جزئیات دستگیری میلاد حاتمی اظهار کرد: استرداد متهمان به کشور به درخواست اینترپل (پلیس بین‌الملل) است و اگر فردی را بخواهند از کشوری که در آن اقامت دارد اخراج کنند، اگر اعلان قرمز برای او صادر شده باشد، آن فرد به کشوری که اعلان قرمز صادر کرده، تحویل داده می‌شود.

وی اظهار کرد: اینترپل ایران حدود ۵ ماه پیش در خصوص میلاد حاتمی اعلان قرمز صادر کرده بود و پلیس ترکیه هم به درخواست ایران، او را دستگیر کرد و به مقامات ایران تحویل داد.

سردار شیرزاد درخصوص اتهامات میلاد حاتمی گفت: این شخص یکی از گردانندگان سایت‌های قمار و شرط‌بندی بود، اما در کنار آن اقدام به کلاهبرداری و پولشویی کرده است. این فرد به همراه هم‌گروهانش از نوجوانان کلاهبرداری می‌کردند. اینها جرایم سایبری داشتند و افراد با سن کم جذب این سایت‌ها شده بودند و شاکی خصوصی هم دارد. به دلیل شکایت‌های مختلف از وی، اعلان قرمز برایش صادر شد.

رئیس پلیس بین الملل ناجا بیان کرد: تعداد مالباخته‌های واقعی هنوز مشخص نیست. معمولا تعدادی از شاکیان مراجعه می‌کنند و بعد از آن که فرد وارد ایران شد، سایر شاکیان هم مراجعه و شکایت می‌کنند.

وی درخصوص تحویل میلاد حاتمی به مراجع قضایی تصریح کرد: قاعده این طور است که متهم به محض اینکه وارد کشور می‌شود، تحویل مراجع قاضی می‌شود. نام‌برده هم درحال حاضر تحویل مراجع قضایی داده شده است.

سردار شیرزاد درباره سایر گردانندگان سایت‌های شرط بندی بیان کرد: فعلا اطلاع‌رسانی شفاف درخصوص سایر پرونده‌ها نمی‌کنیم و زمانی که نتیجه قطعی گرفته شد، اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

رئیس پلیس بین‌الملل ناجا به شهروندان توصیه کرد: مردم به این سایت‌ها ورود نکنند و گول این سایت‌ها و حرف‌های دروغی که گردانندگان سایت‌های شرط‌بندی می‌زنند را نخورند. ورود به این سایت‌ها شروع یک کلاهبرداری است.

 

 

 

حجم ویدیو: 3.72M | مدت زمان ویدیو: 00:01:06