به گزارش پایگاه خبری نشان :

 ایران آنلاین: به نقل از سان، "یراماتی مانگایاما" هنگامیکه ۷۳ سال سن داشت از طریق لقاح مصنوعی صاحب دوقلوهای دخترش شد و به عنوان پیرترین مادر دنیا شناخته شد.

او که پس از یک سال از تولد فرزندانش شوهرش را از دست داده از نگاه سنگین مردم در خیابان به او و فرزندان کوچکش سخن گفت. "یراماتی "‌اکنون ۷۵ سال سن داشته و با دوقلوهای ۱۸ ماهه اش به تنهایی زندگی می کند.

1320803.png

او می گوید با وجود سن بالا و شرایط سخت نگهداری از دوقلوهایش و رفتارهای بد مردم با او خود را خوشبخت ترین زن دنیا می داند که پس از سالها انتظار صاحب فرزند شده است.

او می گوید رفتار مردم نمی تواند لذت زندگی در کنار دخترانم را از من بگیرد و تصمیم دارم تا زمانیکه زنده هستم از این حس خود لذت ببرم.

1320802.png

وی افزود: من در سال ۱۹۶۲ میلادی هنگامیکه ۱۶ سال سن داشتم و شوهر ۲۵ ساله ام که یک کشاورز بود ازدواج کردم و ما نتوانستیم هرگز بچه دار شویم از این رو در ۴۰ سالگی تصمیم به درمان گرفتم و در نهایت پس از سالها درمانها جواب داد و ما صاحب دوقلوهایمان شدیم.داشتن فرزند احساسی بود که قابل توصیف نیست و با وجودیکه همسایگان و مردم از دیدن دوقلوها کنار پیرزنی همچون من شوکه شده و نگاههای سنگینی دارند اما من در کنار دخترانم خوشحالم.

1320801.png