به گزارش پایگاه خبری نشان :

باشگاه خبرنگاران: یکی از مکان‌های خطرناکی که اغلب مردم ناآگاه هنگام وقوع صاعقه به آن پناه می‌برند درخت است. این در حالی است که درختان با توجه به شکل، فرم و ارتفاع خود یکی از خطرناک‌ترین مکان‌ها برای پناه گرفتن در هنگام وقوع صاعقه به شمار می‌روند.

اما تصاویری که به تازگی منتشر شده است لحظه اصابت صاعقه‌ای شدید به کوهستان جنگلی در «پِکوس» واقع در نیومکزیکو را نشان می‌دهد. این عکس فوق العاده در تاریخ ۸ ژوئن و توسط «فیل گارسیا» که با دوستانش برای پیاده روی به این منطقه رفته بودند تهیه شد. در این تصویر در حالی که صاعقه دل ابر‌ها را شکافته و درختان دامنه کوه را شعله ور می‌کند دیده می‌شود.

فیل ۲۸ ساله که در یک پیست اسکی در سانتافه کار می‌کند فقط توانست یکی از صاعقه‌ها را ثبت کند؛ با این حال زمان بندی او بسیار عالی بود و توانست عکسی دیدنی به ثبت برساند.

فیل در این باره گفت: «ما در حال پیاده روی در مسیر برگشت بودیم که متوجه صاعقه شدیم. صدای آن بسیار وحشتناک بود. ما دچار وحشت شده بودیم، من بلافاصله دوربینم را آماده کردم و هنگام وقوع صاعقه در دفعات بعدی یک عکس از آن گرفتم. عکسی که دقیقا در لحظه اصابت صاعقه به درختان ثبت شد. می‌توانستیم انرژی آن را حس کنیم. این درخت تبدیل به میلیون‌ها تکه شد و تنها کُنده آن باقی ماند.»