به گزارش پایگاه خبری نشان :

اقتصاد آنلاین: سعادت‎‌ آباد یکی از محله‌های گران‌قیمت تهران در حوزه قیمت مسکن محسوب می‌شود؛ این منطقه، محله‌ای در شمال غرب و منطقه2 شهرداری تهران است که واحدهای لوکس و گران‌قیمت زیادی در آن وجود دارد.

قیمت مسکن در سعادت‌آباد از متوسط قیمت مسکن در تهران بالاتر است و واحدهایی با قیمت چند برابر بیشتر از متوسط قیمت مسکن تهران در این محله معامله می‌شود. خیابان‌های 24متری، سرو، بلواز شهرداری، فرحزادی، پاکنژاد و... نیز از خیابان‌های اصلی این محله به حساب می‌آید.

قیمت مسکن در هر محله باتوجه به متراژ، سن بنا، نور، کوچه، خیابان، مواد و مصالحی که در ساختمان به کار رفته است، سازنده و... متفاوت است و در سعادت آباد نیز این عوامل در تعیین قیمت مسکن مهم هستند. در ادامه این گزارش به بررسی قیمت واحدهایی که طی بهمن ماه سال جاری در محله سعادت‌آباد تهران معامله شده است، خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که قیمت‌ها بر اساس معاملات انجام‌ شده طی بهمن ماه (بر اساس آمار سازمان ثبت اسناد و املاک کشور) است. اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌های درج‌ شده ندارد و این جدول فقط نمونه‌ای از خرید و فروش‌ واحدهایی است که طی بهمن ماه سال جاری در محله سعادت آباد انجام شده و به طور مطلق بیانگر میانگین قیمت مسکن در محله‌‌ یادشده نیست.

qCIdCVKrOUGh

قیمت خانه‌های سعادت آباد در بهمن99    

از واحدهایی که طی بهمن ماه در سعادت آباد تهران معامله شد، می‌توان به خانه‌ای 70متری و 12سال در کوچه بهار غربی اشاره کرد؛ این خانه متری 67میلیون تومان معامله شد. یک دستگاه آپارتمان 145متری و 2سال ساخت در خیابان شهید پاکنژاد نیز متری 72میلیون و 758هزار تومان به فروش رسیده است.

واحدهایی با سن کمتر معمولا قیمتی بالاتر از واحدهای قدیمی دارد؛ یک دستگاه آپارتمان 140متری و یک سال ساخت در خیابان شبنم متری 114میلیون و 285هزار تومان، واحدی 165متری و یک ساله در کوچه رز متری 100میلیون تومان و یک دستگاه آپارتمان 200متری و 1سال ساخت در خیابان شهید شاهپور سوری متری 63میلیون و 500هزار تومان معامله شد.

واحدهای قدیمی‌تر نیز اصولا قیمتی پایین‌تر دارد؛ البته تنها سن ملاک نیست و باید به عوامل دیگر نیز توجه داشت؛ برای خرید یک خانه 138متری و 10سال ساخت در خیابان چهارم 62میلیون و 423هزار تومان هزینه در هر متر مربع پرداخت شده است؛ همچنین قیمت مسکن جهت معامله واحدی 143متری و 15ساله در کوچه بهار2، 48میلیون و 814هزار تومان در هر متر مربع بود.