به گزارش پایگاه خبری نشان :

طبق اطلاعاتی که از وبسایت نتفلیکس به نمایش درآمده اریکا تورمالن و جرمی کانر سازندگان این اثر هستند. وافلز عروسکی با شمایل عجیب است که نصف آن را مرد برفی و نصف دیگرش را بیسکوئیت تشکیل می‌دهد و به جای گوش از دو بیسکوئیت استفاده می‌کند. وافلز دوستی دارد که همیشه او را همراهی می‌کند و موچی نام دارد. شکل و ظاهر و اسم این عروسک از غذایی ژاپنی به همین نام الهام گرفته شده است.

این دو عروسک در این مجموعه نمایشی از سرزمین غذاهای منجمد آمده‌اند. آنها به یک فروشگاه مواد غذایی در نیویورک سفر می‌کنند و آرزو دارند شغل مرتب کردن غذاها را به‌دست آورند. آنها در این راه با خانم او که نقش آن را میشل اوباما بر عهده دارد، برخورد می‌کنند.

این سریال تاکنون در ۱۰ قسمت منتشر شده که هر قسمت ۲۰ الی ۲۵ دقیقه طول می‌کشد. هر قسمت به یک محصول توجه می‌کند. از محصولاتی مانند گوجه فرنگی، قارچ و ذرت گرفته تا غذاهای اصلی مانند برنج، نمک و ادویه جات. ماجراهای این دو عروسک فقط مربوط به کار در خواربار فروشی نمی‌شود. آنها در طول این مجموعه به دیدار سرآشپزهای بزرگی در سرتاسر دنیا سفر می‌کنند. کشورهایی که وافلز و موچی به سرآشپزهای آن سر می‌زنند شامل ژاپن، پرو، اوکلند، ایتالیا و کشورهای دیگر است.

مدت کوتاه هر اپیزود و بی‌محتوایی از جمله انتقاداتی است که از سوی صاحب نظران در مورد این سریال مطرح شده است. از مشکلات دیگر این مجموعه سفرهای زیاد و رفت و آمدهای سریع دو عروسک این مجموعه است.

استفاده از عروسک‌هایی که شبیه انسان‌ها هستند از چندین سال قبل در مجموعه‌های تلویزیونی رواج یافته و به غیر از وافلز و موچی دیگر برنامه‌های کودک نیز از این کاراکترها استفاده می‌کنند. نخستین وظیفه وافلز و موچی این است که تصمیم بگیرند به کجاها سر بزنند. این دو عروسک برای نخستین بار، به خانه ثمین نصرت آشپز و ستاره دیگر نتفلیکس می‌روند. در باغ زیبا و مملو از نور آفتاب نصرت آنها به پختن پاستا می‌پردازند. مجموعه وافلز و موچی سعی کرده است نگاهی جهانی به مسئله غذا داشته باشد و بخاطر همین هم در کشورهای متعددی فیلمبرداری شده است.