به گزارش پایگاه خبری نشان :

معمولا اکثر آپشن های خودرویی برای اولین بار توسط آمریکایی ها اختراع شده است. سانروف نیز از این قاعده مستثنی نیست و نخستین بار روی خودرو NASH در سال ۱۹۳۷ قرار گرفت. پس از آن نیز لینکن این آپشن را روی مدل کانتیننتال MARK IV خود در سال ۱۹۷۶ قرار داد. به نوعی از این تاریخ استفاده از سانروف در بین خودروها گسترده تر شد.

البته در آن زمان ساخت سانروف توسط شرکت های به صورت جداگانه خارج از کارخانه خودروسازی انجام می‌گرفت و فرآیند آن کمی متفاوت با امروز بود. با تمام این وجود حال به جایی رسیدیم که روی اکثر خودروها شاهد مدل های مختلفی از سقف شیشه ای از جمله سانروف هستیم. اما آیا سانروف ایمن است؟

گزارش های مختلفی درباره شکسته شدن سانروف در حین تصادفات وجود دارد و میزان آن در تصادفات آنقدر ناچیز نیست که بتوان از آن صرف نظر کرد. در سال های بین ۱۹۹۷ الی ۲۰۰۸ حدود ۱۴۰۰ نفر به دلیل مشکلات مرتبط با همین آپشن خودرویی مجروح شدند و ۳۰۰ نفر نیز کشته شدند. به نوعی می‌توان گفت یک خطر اساسی بالای سر شما قرار دارد.

البته این نکته را نیز باید گفت که به مرور خودروساز نسبت به مقاوم کردن شیشه ها اقدام کردند. اما هنوز خطر جراحت یا مرگ به صفر نرسیده است.