به گزارش پایگاه خبری نشان :

 امید نورافکن بازیکن تیم فوتبال سپاهان جزو دعوت شدگان به اردوی آماده سازی تیم ملی برای دیدار دوستانه برابر سوریه است.

یکی از اتفاقات جالب در خصوص او که در تمرین تیم ملی رخ می دهد پریشانی موهایش است که در تمرین تیم ملی باعث ثبت صحنه های جالبی می شود.

ABd1mQXHwDdH

zsKLLmglxpqT

 

امید نورافکن (متولد 20 فروردین 1376 در شهر ری ) بازیکن فوتبال اهل ایران است که برای باشگاه فوتبال استقلال تهران در لیگ برتر فوتبال ایران و تیم ملی فوتبال زیر 17 سال ایران در پست هافبک و مدافع چپ توپ می زند.

زندگینامه امید نورافکن بازیکن جوان و لژیونر استقلال

 وی در رده های نوجوانان و جوانان و امید و بزرگسالان استقلال تهران حضور داشته است و در تمامی رده ها از بازیکنان مؤثر استقلال تهران بوده است. امید نورافکن در چندین بازی دوستانه و غیررسمی برای تیم بزرگسالان استقلال بازی کرده است و سه گل به ثمر رسانده است. امید با درخشش در تیم نوجوانان به تیم جوانان استقلال راه یافت و با اینکه در پست هافبک بازی می کرد بهترین گلزن جوانان استقلال شد. امید در تیم نوجوانان زیر نظر آقای دوستی هم حضور داشت. با صلاحدید کادر فنی استقلال او از سال قبل به تیم بزرگسالان استقلال اضافه شده است.

امید نورافکن اولین گلِ خود را در لیگ برتر در لیگ شانزدهم در هفته 19 برای استقلال در مقابل پیکان در دقیقه 60 به ثمر رساند و هفته بعد گل سوم استقلال به ماشین سازی را زد. همچنین در هفته 29 اولین گل استقلال را به پدیده زد. این بازی 2–1 به سود استقلال تمام شد.

باشگاه های امید نورافکن

 باشگاه های جوانان

  • 2005–2007عرفان نسیم شهر
  • 2008–2012احسان ری
  • 2012–2015استقلال

باشگاه های حرفه ای

  • 2015–2018استقلال
  • 2018–شارلوا

تیم ملی

  • 2011–2014تیم ملی نوجوانان
  • 2014–تیم ملی جوانان
  • 2018–ایران

امید نورافکن جوان ترین در تاریخ باشگاه استقلال

امید نورافکن در 26 آذر 1394، با 18 سال و 8 ماه و 6 روز سن، در ترکیب ثابت استقلال در بازی مقابل صبای قم قرارگرفت و جوانترین بازیکن تاریخ این باشگاه شد. درحالی که استقلال از دقیقه 26 با اخراج بهنام برزای 10 نفره شده بود، امید در حدود 80 دقیقه در زمین بازی کرد. این بازی با نتیجه 0–1 به نفع استقلال پایان یافت.

محرومیت امید نورافکن در هفته اول لیگ 96 - 97
او درباره محرومیت از هفته اول لیگ ابراز کرد:فکر نمی کنم از سمت خود بازیکن که ما باشیم کم کاری بوده باشد ولی باشگاه استقلال و فدراسیون فوتبال احتمالا با یکدیگر تعاملی انجام می دهند تا ما بتوانیم از این هفته بازی کنیم.

هافبک استقلال در مورد نگرفتن بلیت آبادان برای آنها در هفته اول گفت:از صادر شدن یا نشدن بلیت برای آبادان را در جریان نیستم ولی باشگاه به ما دستور داد خودمان هماهنگی های لازم را با فدراسیون انجام می دهیم که ما نیز اطاعت کردیم.

نورافکن در خصوص شایعه ای مبنی بر اینکه در صورت ادامه محرومیت بازیکنان استقلال منصوریان اعلام کرده تیم اش در هفته دوم وارد زمین نمی شود، عنوان کرد:الان این موضوع را از شما می شنوم؛ هر دستوری ایشان بدهد خودشان پاسخگو هستند و من نمی توانم حرفی بزنم.

او در خصوص شکست استقلال در هفته اول اظهار کرد:هفت یا هشت بازیکن ما مقابل صنعت نفت نبودند و همین مسئله می تواند عامل چنین اتفاقی باشد؛ ان شاالله امید ابراهیمی از هفته پنجم، ششم می آید و تیم ما برای جام گرفتن آماده است؛ مطمئن باشید اگر مصدومان و محرومان ما برسند، استقلال متفاوتی شاهد خواهید بود.