به گزارش پایگاه خبری نشان :

حراجی در ماه آوریل در شهر بندری شربورگ در نرماندی،  برگزار می‌شود که در آن یک مدالیون با مو‌های ناپلئون بناپارت به فروش می‌رسد. صاحب این مدالیون ، کنت امانوئل د لاس کاسس بود که به همراه پسرش، ناپلئون را برای تبعید به سنت هلنا همراهی کرد.

در آنجا، دی لاس کاسس به عنوان منشی امپراطور کار و افکار و خاطرات خود را از کارزار‌های نظامی ثبت می‌کرد. بعداً، این یادداشت‌ها و دفتر خاطرات اساس کتاب معروف «یادبود سنت هلنا» شد. پس از مرگ ناپلئون ، او تار موی ناپلئون را در این مدالیون قرار داد و جزیره بیرون آورد و آن را در کلکسیونی از وسایل فرمانده فرانسوی فقید نگهداری کرد.

لیونل فینک، متخصص تجارت می‌گوید: "نگاه کردن به تار‌های مو بسیار جالب هستند. مدالیونی که در طول زندگی Comte de Las Cases همیشه با او بود، پس از مرگش نزد نزدیک‌ترین دوستش پیدا شد. برای یک قرن جواهرات متعلق به ناپلئون بناپارت از دستی به دست دیگر منتقل می‌شد. ما امیدواریم که هم اکنون نیز در دست یک متخصص واقعی تاریخ باشد، که اهمیت این مدالیون را درک خواهد کرد. "

این حراج در ۱۱ آوریل برگزار خواهد شد. قیمت اولیه این قطعه ۱۵۰۰ دلار است. به همراه این مدال، خریدار، صاحب نامه‌ای از کنت امانوئل دو لاس کاسس که در سال ۱۸۱۵ نوشته شده، خواهد شد. در این نامه عنوان شده که این تار مو‌های ناپلئون در سال ۱۸۱۵ در کشتی کشتی HMS Northumberland کوتاه شده است.