به گزارش پایگاه خبری نشان :

دکتر قاسم جان‌بابایی، گفت: تا پایان ماه رمضان جمع زیادی از افراد پرخطر علیه ویروس کرونا واکسینه می‌شوند و دو ماه بعد نیز تولید انبوه واکسن کرونا و واکسیناسیون عمومی آغاز خواهد شد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به استان قم ضمن شرکت در جلسات استانی و دانشگاهی به ارزیابی روند ارائه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به کرونا در این استان پرداخت.

به گزارش رکنا، جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت در جلسه ستاد مدیریت بحران استان قم با بیان اینکه کرونای انگلیسی به صورت گسترده در سطح کشور پخش شده است، اظهار داشت: مجموعه مدیریت قم عملکرد مطلوبی در مبارزه و کنترل بیماری کووید ۱۹ در طول ۱۳ ماه گذشته داشته است.

وی افزود: تا پایان ماه رمضان جمع زیادی از افراد پرخطر علیه ویروس کرونا واکسینه می‌شوند و دو ماه بعد با تولید انبوه واکسن و واکسیناسیون عمومی، با فراغ بال بیشتری می‌توانیم مردم را نسبت به برگزاری مجدد مراسم و آیین‌های ملی و مذهبی دعوت کنیم.

چهار واکسن ایرانی کرونا در راه تولید

معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: چهار خط تولید واکسن کرونای ایرانی راه اندازی شده و به زودی محصولات آنها در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به تدبیر و برنامه ریزی صورت گرفته برای ایام عید و نیمه شعبان گفت: امیدواریم با همراهی مردم بتوانیم جلوی پیک جدید بیماری را بگیریم، اگر پروتکل‌ها رعایت شود شرایط با ثبات قبل سال نو ادامه می‌یابد.

کاهش شیوع کرونا در استان قم

جان‌بابایی درباره آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان قم عنوان کرد: قم در چند ماه اخیر با کاهش تعداد بیماران بستری شده و فوتی‌ها روبه رو بود و میانگین فوت و بستری بیماران در این استان از میانگین کشوری پایین‌تر بود که این مهم در سایه رعایت مردم و تلاش کادر بهداشت و درمان محقق شد.

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: در این استان به ازای هر فرد مبتلا شده از 20 نفر اعضای خانواده تست گرفته شده تا این افراد قرنطینه شوند و این اقدامات سبب شد که بیماری کنترل شود و شاهد مدیریت خوب بیماری در قم باشیم.

جان بابایی در پایان گفت: در شرایط کنونی تعداد بیماران بستری شده در استان قم هنوز زیاد نیست، اما تعداد بیماران سرپایی زیاد شده است، ولی اگر مراعات شود پیک جدید بیماری شکل نمی‌گیرد.