به گزارش پایگاه خبری نشان :

موارد مختلفی از بارش باران ماهی در برخی از مناطق جهان مشاهده شده است. بارش بارانهای عجیب تنها به باران ماهی مربوط نمی شود و گاه شامل جانواران دیگر نیز می شود.

بله ، اگر چه امری نادراست اما موارد متعددی از بارش ماهی ها از آسمان وجود دارد. البته ماهی ها به معنای تراکم بخار آب در باران نیستند. ماهی هایی که از آسمان سقوط می کنند همان ماهی های دریا هستند.

راز بارش باران ماهی از آسمان چیست ؟

اما در وهله اول چه چیزی سبب می شود تا ماهی ها از آسمان سقوط کنند؟ اگرچه مشاهدات علمی مفصلی درباره این پدیده انجام شده است اما همه محققان بر این موضوع اتفاق نظر دارند که عامل اصلی تنوره دریایی یا گردباد است. هنگامی که گردباد از روی آب با سرعت عبور می کند، موجودات دریایی کوچک که در زیر سطح آب زندگی می کنند را می بلعد و آن ها را درمکان هایی دورتر مانند ابرها می ریزد.هنگامی که شدت این گردباد کاهش یابد موجودات بلعیده شده این فرصت را دارند تا مجدد به زمین فرود آیند.

 بر اساس کتابی با موضوع هواشناسی، موجودات حدود ۴۰ بار در سال از آسمان به زمین می آیند. این موجودات شامل ماهی ها ، کرم ها و خرچنگ ها می شود. اما ماهی ها و قورباغه ها رایج ترین هستند.

موجوداتی که از آسمان به زمین سقوط می کنند همانند یخ یا تگرگ هستند و برهمین اساس برای عابرین و شیشه جلو اتومبیل ها خطرناک می باشند. در این شرایط باید سریعا به زیر سرپناهی بروید تا در امان بمانید.

n6pyTO0DTlcx

باران های رنگی یا عجیب دیگر

باران قرمز رنگ

یکی دیگر از باران های عجیبی که وجود دارد ، باران قرمز رنگ است که علت آن وجود نوعی هاگ قارچ می باشد.

باران سیاه

باران سیاه یکی دیگر از باران های عجیب اتفاق افتاده است که علت آن فعالیت های آتشفشانی و آلودگی هوا می باشد.

باران زرد رنگ

یک تئوری برای باران های رنگی ، رنگ حاصل گرد و خاکی است که در هوا وجود دارد، منشا باران زرد رنگ صحرای گوبی بوده باشد.

بارش عنکبوت از آسمان

بارش عنکبوت از آسمان که مردم کشور برزیل را شوکه کرد که پیش از این در شهر سن آنتونیو دا پلاتین برزیل رخ داد.