به گزارش پایگاه خبری نشان :
سازمان هواشناسی اعلام کرده است که امروز و فردا با فعالیت سامانه بارشی در مناطق مختلف کشور در برخی از نقاط استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، قزوین، البرز، تهران بارش رگبار باران پیش بینی می شود.

براساس تحلیل آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی، در 3 روز آینده با فعالیت سامانه بارشی در کشور، در برخی از نقاط استان‌های لرستان، کرمانشاه، ایلام، نیمه شمالی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز، تهران، سمنان و جنوب استان‌های اردبیل آذربایجان شرقی و غربی، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در سواحل خزر بارش پراکنده و در ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

روز جمعه نیز در ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و شنبه در شمال غرب، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی بارش باران خواهیم داشت.

البته امروز و فردا در جنوب غرب کشور احتمال خیزش گرد و خاک وجود دارد. اما پنجشنبه و جمعه وزش باد گرم جنوبی در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل باعث افزایش دما در این مناطق می‌شود.

روز‌های جمعه و شنبه افزایش دما در شمال غرب پیش‌بینی می‌شود. همچنین در روز شنبه به تدریج با نفوذ جریانات شمالی کاهش دما در استان‌های ساحلی خزر و دامنه‌های جنوبی البرز و رخ خواهد داد. لازم به ذکر است که دریای خزر در روز شنبه مواج خواهد بود.