به گزارش پایگاه خبری نشان :

رسانه‌های عربی خبر دادند، پلیس بلژیک برای متفرق کردن هزاران نفر از مردم که در پاسخ به یک دعوت ساختگی در فضای مجازی برای حضور در یک کنسرت در پارک Bois de la Cambre جمع شده بودند، مجبور به استفاده از زور، خودروهای آب‌پاش و گاز اشک‌آور شد

این دعوت ساختگی که به عنوان دروغ ۱۳ (دروغ آوریل) در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود، با وجود تاکید دعوت‌کنندگان بر ساختگی بودن آن باعث تجمع هزاران نفر شد، به نحوی که پلیس مجبور شد ابتدا با پای پیاده یا سوار بر اسب خود را به این تجمع برساند.

به نوشته رسانه‌ها افراد جمع شده حاضر به ترک محل نبودند و در مقابل درخواست پلیس شعار «آزادی» سرداده و اشیایی را به سوی پلیس پرتاب کردند.

در جریان این درگیری دست‌کم ۳ افسر پلیس زخمی و ۴ نفر از حاضرین در این تجمع هم دستگیر شدند.

به گزارش رویترز، در اعلامیه این کنسرت ساختگی که در فیس‌بوک قرار داده شده بود  اعلام شد شماری از مهم‌ترین آهنگ‌سازان و خوانندگان در آن حضور خواهند یافت و همین امر باعث تجمع هزاران نفر از علاقه‌مندان در این محل شد.

این حضور در حالی بود که جانشین دادستان بلژیک اعلام کرده بود حضور در این تجمع نقض شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا بوده و هر فردی که در آن حضور پیدا کند دستگیر و مجازات می‌‌شود.

حاضرین در این تجمع چنان برای این کار مصمم بودند که حتی با وجود تاکید منتشرکنندگان این اعلامیه بر شوخی بودن این اقدام و اینکه این کار آنها صرفا «دروغ آوریل» بود و نیز تهدید دادستانی بلژیک بر برخورد شدید و قاطع با عاملان و حاضرین در تجمع به عنوان ناقضان قوانین مربوط به عدم تجمع بیش از چهار نفر در فضای باز، در آنجا حضور پیدا کرده بودند.

گفتنی است این غائله روز پنجشنبه (دیروز) مصادف با اول آوریل به وقوع پیوست.

حجم ویدیو: 1.38M | مدت زمان ویدیو: 00:00:50