به گزارش پایگاه خبری نشان :

باشگاه خبرنگاران: به نقل از رأی الیوم، روغن هسته انگور سرشار از انواع آنتی اکسیدان اعم از اسید‌های فنلیک، آنتوسیانین‌ها و ... است.

آنتی اکسیدان موجود در روغن هسته انگور می‌تواند به جلوگیری از بیماری‌ها کمک کند و از بروز استرس اکسیداتیو، آسیب بافتی و التهاب جلوگیری کند.

در این گزارش با ۹ مورد از مزایای روغن هسته انگور آشنا خواهید شد:

۱- کاهش فشار خون

بررسی ۱۶ مطالعه بر روی ۸۱۰ فرد مبتلا به فشار خون بالا یا خطر ابتلا به این بیماری نشان داد که با مصرف روزانه ۱۰۰-۲۰۰۰ میلی گرم عصاره هسته انگور، فشار خون سیستولیک و دیاستولیک به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

۲- بهبود جریان خون

برخی مطالعات نشان می‌دهد که روغن هسته انگور جریان خون را بهبود می‌بخشد؛ به گونه‌ای که در یک مطالعه ۸ هفته‌ای بر روی ۱۷ زن سالم در دوران یائسگی، مشخص شد که مصرف ۴۰۰ میلی گرم روغن هسته انگور بر روی جریان خون تأثیر داشته و خطر لخته شدن خون را کاهش می‌دهد.

۳- کاهش آسیب اکسیداتیو

یک عامل خطر شناخته شده برای بیماری‌های قلبی، سطح بالای کلسترول مضر در خون است. اکسیداسیون کلسترول LDL این خطر را بسیار افزایش می‌دهد و نقش اصلی در تصلب شرایین یا تجمع رسوبات چربی در عروق دارد.

طبق مطالعات، مشخص شد که روغن هسته انگور باعث کاهش اکسیداسیون مضر کلسترول ناشی از رژیم‌های پرچرب می‌شود و در مطالعه دیگری، هنگامی که ۸ فرد سالم یک وعده غذایی پرچرب مصرف کردند، مصرف ۳۰۰ میلی گرم روغن هسته انگور اکسیداسیون چربی‌ها در خون را مهار کرد.