به گزارش پایگاه خبری نشان :

ایزابل رایان (۱۸ ساله)، که در خانه خود در ویکتوریا، استرالیا زندگی می‌کند، متوجه شد که حیوانی ترسناک در حیاط خانه اش در حال راه رفتن است و این حیوان چیزی نبود جز گوانا ، نوعی مارمولک بزرگ، که معمولاً در استرالیا و آسیای جنوب شرقی زندگی می‌کند. برخی از این گوانا‌ها حدود ۳ متر طول دارند و به همین دلیل، تعدادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی آن‌ها را به دایناسور تشبیه کردند، به ویژه اینکه اشتراک‌های بسیاری نیز بین این دو وجود دارد، اما گوانا با خزندگان متفاوت است و مثل دایناسور‌ها راه نمی‌رود.

این دانشجو ویدئوی راه رفتن این حیوان را در حساب کاربری TikTok خود قرار داد و بیش از ۲ میلیون بار دیده شد. در این ویدئو نشان می‌دهد که گوانا نزدیک شیشه‌های خانه ایزابل می‌شود و همان موقع دو سگ نگهبان خانه پارس می‌کنند.

ایزابل گفت که در ابتدا لبخند می‌زده، ولی ترسیده بوده و فکر می‌کرد که این حیوان قادر به شکستن شیشه و ورود به خانه است. در آخر، گوانا وقتی دختر استرالیایی را با حیرت تماشا کرد، دور شد و رفت. ایزابل گفت که اگرچه به حیات وحش و مشاهده حیوانات عادت دارد، اما قبلاً هرگز حیوانی به این بزرگی ندیده بود. کاربران نظرات مختلفی را برای ایزابل نوشتند و بسیاری از آن‌ها گفتند که از این حیوان ترسیده اند.