به گزارش پایگاه خبری نشان :

مسعود مردانی دوره نهفتگی کرونا بریتانیایی را سه تا ۱۴ روز اعلام کرد و گفت: در اغلب موارد با ورود ویروس به بدن، علائم بیماری ظرف سه تا پنج روز خود را نمایان می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه کرونای انگلیسی معادلات درمانی را به هم زده است، افزود: سرعت انتقال این ویروس به بدن فرد به سرعت انجام می‌شود و در برخی بیماران سریع به ریه منتقل می‌شود.

این متخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری بیان کرد: من بیماری دارم که سه روز است ریه‌اش درگیر ویروس شده، لذا اگر از بین اعضای خانواده چندین نفر دچار این بیماری شده باشند، باید احتمال بریتانیایی بودن این ویروس را داد.

وی ادامه داد: به‌همین علت اخیرا گروهی از افراد که دورهمی یا مراسمی را برگزار کرده‌اند، ویروس به سرعت به همه افراد منتقل شده است.

مردانی همچنین تاکید کرد: انجام تست پی‌سی‌آر برای تشخیص ویروس انگلیسی کافی نیست و مراکز مرجع که از توانایی دسته‌بندی ویروس برخوردارند می‌توانند این ویروس را به درستی تشخیص دهند.

وی افزود: خیلی از کشورها ممکن است امکانات تشخیص کروموزومی و ژنتیکی این ویروس را نداشته باشند اما خوشبختانه در ایران توانایی شناسایی این ویروس با تست پی‌سی‌آر وجود دارد.