به گزارش پایگاه خبری نشان :

اسفند ماه سال گذشته بود که بسیاری از کاربران به افزایش حق اشتراک نماوا و فیلیمو اعتراض کردند. حق اشتراک این دو پلتفرم ناگهان بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یافت و از ۲۵ هزار تومان به حدود ۶۰ هزار تومان رسید.

اما حالا پیگیری‌ها نشان می‌دهد فیلیمو ظرف کمتر از یک ماه دوباره حق اشتراک خود را افزایش داده و حق اشتراک ۵۹ هزار تومانی این پلتفرم به ۹۹ هزار تومان رسیده است.

این یعنی با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، حق اشتراک ماهانه فیلیمو حدود ۱۱۰ هزار تومان می‌شود که به معنای افزایش ۶۰ درصدی تعرفه اشتراک ظرف یک ماه است.

احتمالا باید منتظر ماند و دید مدیران این پلتفرم نمایش آنلاین فیلم و سریال برای این افزایش مجدد حق اشتراک چه توضیحی دارند. آن هم در شرایطی که به دلیل شیوع کرونا احتمالا میزان استفاده و اشتراک مخاطبان در این پلتفرم‌ها افزایش یافته است.

aW9d3OYix9OC

افزایش ۶۰ درصدی حق اشتراک فیلیمو

تخلف فیلیمو، نماوا و روبیکا در فروش پهنای باند

افزایش هزینه اشتراک فیلیمو در حالی است که روز گذشته رئیس ‌کمیسیون اصل نود مجلس از تخلف سه مجموعه نماوا، فیلیمو و روبیکا خبر داد و به مهر گفت: براساس شکایتی به این کمیسیون رسیده این پلتفرم‌ها دریافت حق اشتراک خود از کاربران را صفر کرده اما از سوی دیگر، هزینه فروش پهنای باند را که باید با تعرفه ۵۰ درصد محاسبه می‌شد به صورت ۱۰۰ درصد محاسبه کرده‌اند.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر گفته به چه مستند قانونی این کار انجام شده و چرا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ارتباط با این موضوع ورود نکرده است. البته آنگونه که پژمانفر گفته گویا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات گفته که موضوع را به ۳ مجموعه تذکر داده و در عین حال فقط روبیکا این مسیر را ادامه می‌دهد که این یک تخلف محرز است.

او گفته: تاکید ما این است که ۵۰ درصد اضافه دریافت باید به مشترکان بازگردانده شود و باید مشخص شود که این ۵۰ درصد چه عدد و رقمی است.

اما نکته دیگری که پژمانفر به آن اشاره کرده افزایش حق اشتراک این پلتفرم‌هاست. او گفته این پلتفرم‌ها اگر قیمت‌ها را غیرقانونی افزایش داده باشند حتماً با آنها برخورد می‌شود. مسئولیت رسیدگی به این بخش نیز با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است و آنها نمی‌توانند نسبت به این موضوع شانه خالی کنند. ما این موضوع را به آنها تذکر دادیم.

حال باید منتظر ماند و دید آیا واقعا ۵۰ درصد هزینه اضافه پهنای باند به مشترکان برگردانده می‌شود یا نه و اینکه آیا فیلیمو و نماوا و به خصوص فیلیمو برای افزایش چند باره قیمت خود ظرف سال گذشته توضیحی دارد؟