به گزارش پایگاه خبری نشان :

موسسه سلامت و بهداشت عمومی کشور در گزارشی نوشت: بررسی جدید پژوهشی نشان می‌دهد تحرک و فعالیت، خطر ابتلا به نوع شدید بیماری کووید ۱۹ را کاهش می‌دهد و طبق این بررسی  افرادی که حداقل تا دو سال قبل از آلودگی به ویروس کرونا فعالیت بدنی کمی‌ انجام داده‌اند، نسبت به افراد پرتحرک‌تر، بیش‌تر در معرض خطر بستری شدن بر اثر بیماری کووید ۱۹ قرار گرفته‌اند.

بر اساس این گزارش، خطر انتقال این افراد به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها و مرگ بر اثر ابتلا به کرونا بالاتر بوده است. خطری که کمبود فعالیت بدنی در روند بیماری کووید ۱۹ ایجاد می‌کند بیش‌تر از عواملی مانند کشیدن سیگار، چاقی یا فشار خون است.

سبزیجات غنی از نیترات، مانند کاهو، اسفناج، کلم پیچ و حتی چغندر، بیشترین مزایای سلامتی را دارند و باید هر روز انواع سبزیجات را بخوریم و حداقل یکی از آن ها سبزیجات برگی باشد تا طیف مفیدی از مواد مغذی را برای حفظ سلامت دستگاه اسکلتی عضلانی و قلبی عروقی داشته باشد.

همچنین بهتر است به جای استفاده از مکمل‌ها، از سبزیجات غنی از نیترات به‌عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم استفاده کنید. سبزیجات با برگ سبز طیف وسیعی از ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری را برای سلامتی فراهم می‌کنند.