به گزارش پایگاه خبری نشان :

منطقه یک، یکی از مناطق تهران در شمال پایتخت است که قیمت مسکن در آن بسیار بالا بوده و طبق آخرین آمار به بیش از ۶۰میلیون تومان در هر متر مربع رسید. نیاوران، ولنجک، باغ فردوس، زعفرانیه، قیطریه، دربند، اوین و... از محله‌های معروف منطقه یک تهران محسوب می‌شود که قیمت مسکن در هر یک از این محله‌ها بازه متفاوتی را شامل می‌شود که واحدهای نوساز نیز قیمتی بالاتر از واحدهای قدیمی دارد.

در ادامه این گزارش به بررسی قیمت مسکن برای واحدهای نوساز این منطقه خواهیم پرداخت؛ گفتنی است که قیمت‌هایی که در ذیل می‌آید، براساس فایل‌های موجود در آژانس‌های املاک این منطقه بوده و قیمت مسکن در محله‌های یادشده را عنوان نمی‌کند

نیاوران یکی از محله‌های منطقه یک است که در شمال تهران قرار دارد؛ غالب واحدهای این محله نیز مانند خانه‌های دیگر در منطقه یک شهرداری از متراژ بالایی برخوردار است؛ یک واحد ۲۰۰متری و نوساز در این محله متری ۹۰میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. همچنین کارشناسان مشاور املاک این محله می‌گویند: قیمت واحدهای نوساز نیاوران تقریبا از متری ۶۰میلیون تومان شروع می‌شود.

ولنجک یک محله دیگر در منطقه یک و از شمالی‌ترین نقاط تهران است؛ یک دستگاه آپارتمان ۱۵۰متری و نوساز در این محله با قیمت ۱۱۰میلیون تومان در هر متر مربع به فروش می‌رسد. همچنین یک خانه ۹۴متری و نوساز در قیطریه با قیمت ۷۵میلیون تومان برای هر متر مربع به فروش گذاشته شده است.

زعفرانیه از محله‌های گران‌قیمت تهران است که واحدهای لوکس بسیاری در آن وجود دارد؛ همچنین مشاوران املاک در این محله معتقدند قیمت مسکن در این محله گاه به ۱۵۰میلیون تومان در هر متر مربع نیز می‌رسد؛ واحدی ۲۱۰متری و نوساز در زعفرانیه متری ۱۲۰میلیون تومان قیمت‌گذاری شد؛ مالک واحدی ۲۲۵متری و نوساز در محمودیه نیز قیمت واحد را ۱۰۰میلیون تومان برای هر متر مربع اعلام کرد.

در پایان گفتنی است؛ قیمت مسکن در هر محله براساس عوامل متعددی چون سن، متراژ، کوچه و خیابان، میزان نور، طبقه، تعداد طبقات در هر واحد، امکانات و.... تعیین می‌شود؛ از این رو مختصات خود ملک در تعیین قیمت مسکن بسیار مهم است.

bb3a7RqdyYra

 
منبع: اقتصاد آنلاین