به گزارش پایگاه خبری نشان :

از مدتی قبل و با توجه به افزایش سرقت لوازم داخل خودرو در محدوده ستارخان، تحقیقات پلیس برای کشف راز این سرقت‌ها آغاز شد. 

 بررسی‌ها نشان می‌داد که همه این سرقت‌ها با یک شگرد صورت گرفته و سارق پس از شکستن شیشه ماشین‌های پارک شده کنار خیابان، لوازم باارزش داخل آنها را سرقت می‌کند.

ماموران کلانتری ۱۱۸ ستارخان برای شناسایی سارق به گشتزنی‌های نامحسوس در منطقه پرداختند تا اینکه صبح دیروز به مرد جوانی که در اطراف یک خودروی پارک‌شده پرسه می‌زد مشکوک شدند. آنها این مرد را زیرنظر گرفتند و لحظاتی بعد دیدند که وی تیروکمانی از زیر پیراهنش بیرون آورد و با استفاده از آن شیشه ماشین را شکست. 

 

مأموران با دیدن این صحنه مطمئن شدند که وی همان سارق تحت تعقیب است و عملیات دستگیری او را آغاز کردند اما او با دیدن پلیس به روی آنها چاقو کشید و تهدید کرد که اگر راه فرارش را باز نکنند به آنها حمله خواهد کرد. مأموران اما با استفاده از فنون رزمی موفق شدند این مرد را خلع سلاح و دستگیر کنند.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای، رئیس پلیس پیشگیری تهران با بیان این خبر گفت: سارق ۴۰ ساله به کلانتری منتقل و معلوم شد که وی مجرمی سابقه‌دار است که پیش از این نیز به جرم سرقت دستگیر و زندانی شده است. به‌گفته وی، متهم در بازجویی‌ها به سرقت از ۵۰ ماشین اعتراف کرد و گفت که در همه این سرقت‌ها ابتدا با استفاده از تیروکمان شیشه ماشین‌ها را می‌شکست و پس از آن لوازم باارزش داخل آنها را سرقت می‌کرد. این مرد با قرار قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

 

درگیری مرگبار در باغ متروکه 

درگیری عجیب ۲ جوان در باغ متروکه با قتل یکی از آنها پایان یافت.

به گزارش همشهری، شامگاه سوم اردیبهشت‌ ماه امسال به قاضی محمدحسین زارعی، بازپرس جنایی تهران خبر رسید که پسری جوان در جریان یک درگیری جان‌باخته است. 

با دستور بازپرس جنایی تهران تحقیقات در این خصوص آغاز و مشخص شد که مقتول پسری حدودا ۲۰ ساله بوده است. وی بر اثر ضربه چاقویی که به قفسه سینه‌اش وارد شده به قتل رسیده بود. 

ماجرا از این قرار بود که مقتول به همراه دوستانش به باغی متروکه در غرب تهران رفته و سرگرم کشیدن قلیان بود. ناگهان قاتل به سمت وی هجوم برده و دست به جنایت زده بود. یکی از شاهدان در این خصوص گفت: مقتول در باغ نشسته و قلیان می‌کشید که ناگهان قاتل به سمت وی رفت. او ناگهان با مقتول درگیر شد و شیشه قلیانش را شکست. برسر همین مسئله درگیری بالا گرفت و ناگهان قاتل با چاقو ضربه‌ای به مقتول زد و از محل متواری شد. من و دوستانم که شاهد ماجرا بودیم، احتمال می‌دهیم که قاتل و مقتول اختلاف قبلی با یکدیگر داشتند اما خبر از آنچه بین آنها گذشته بود، نداریم.

با دستور بازپرس جنایی تهران، جسد مقتول به پزشکی قانونی انتقال یافت و گروهی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران تحقیقات خود را برای یافتن مخفیگاه قاتل فراری آغاز کردند تا با بازداشت وی، اسرار این درگیری مرگبار فاش شود.