به گزارش پایگاه خبری نشان :

سرطان چشم به طیف گسترده‌ای از سرطان‌های مرتبط با چشم اطلاق می‌شود که می‌تواند بخش‌های مختلف چشم را درگیر کند. با این حال، فارغ از این که کدام بخش از چشم درگیر سرطان شده باشد، شناسایی به موقع آن می‌تواند به روند درمان کمک شایانی کند.

علایم شایع ابتلا به سرطان چشم شامل سایه روشن یا وجود نور به صورت چشمک‌زن در چشم و نیز دیدن خطوط غیرحقیقی در زمان نگاه کردن می‌شود.

برای درک علایم سرطان چشم به این مثال توجه کنید. برای تمامی ما پیش آمده است زمانی که به یک نور یا شی ء براق و روشن زل زده و سپس به یک دیوار سفید خیره شده‌ایم، به صورت مصنوعی شاهد رنگ‌ها و خطوط غیرواقعی در چشم هستیم. این حالت دقیقا در بیماران مبتلا به سرطان چشم به صورت عادی رخ می‌دهد.

دیگر علایم ابتلا به سرطان چشم شامل موارد زیر است:

۱- دید تار

۲- وجود نقطه تاریک در چشم که بزرگ‌تر می‌شود

۳- برآمدگی یک چشم

۴- برجستگی روی پلک یا داخل چشم که به مرور زمان بزرگ می‌شود

۵- وجود درد در چشم یا اطراف آن، اگرچه این مورد به ندرت اتفاق می‌افتد

با این حال، در برخی موارد این علایم می‌تواند ناشی از بیماری‌های دیگر چشم باشد. بسیار اهمیت دارد در صورت مشاهده این علایم به سرعت به پزشک عمومی یا متخصص چشم مراجعه کنید.

چشم پزشکان با معاینه دقیق می‌توانند به ابتلای فرد به سرطان چشم پی ببرند. سرطان چشم انواع مختلفی دارد، اما رایج‌ترین آن ملانوم اولیه داخل چشم است. توصیه می‌شود افراد به طور سالیانه برای معاینه چشمان خود از نظر بیماری‌های مختلف و عیوب انکساری به چشم پزشک مراجعه کنند.

منبع: خراسان