به گزارش پایگاه خبری نشان :

اولیاء دم یک محکوم به قصاص در شیراز در آستانه میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) عفو کردند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری فارس،حجت الاسلام سیدکاظم موسوی گفت: با تشکیل پرونده و طی شدن مراحل قانونی و رسیدگی قضایی، رای قصاص نفس علیه قاتل پرونده صادر و مورد تائید دیوان عالی کشور قرار می‌گیرد.

 حجت الاسلام سیدکاظم موسوی افزود: با پیگیری و تلاش‌های مضاعف دادگستری، اعضا و کارکنان شورای حل اختلاف شعبه ۴۹ ویژه زندان رضایت اولیای دم جلب شد و در آستانه میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) در اقدامی خداپسندانه اولیای دم از قصاص قاتل فرزندشان گذشت کردند.

بخشش قاتل شیرازی

رئیس کل دادگستری فارس با بیان اینکه بخشش و گذشت از حق کار انسان‌های مؤمن و پیروان واقعی اهل بیت (ع) است، گفت: باید از خانواده‌هایی که سال‌ها درد و رنج ناشی از قتل فرزندان و بستگان خود را تحمل کرده‌اند و با گذشت از حق قصاص خود باعث ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه شده‌اند، قدردانی کرد.

موسوی یکی از مهمترین دستاورد اخلاقی ماه مبارک رمضان را آموختن و ترویج عفو و گذشت دانست و افزود: پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی(ص) به راحتی دیگران را می‌بخشیدند و اولیاء الهی و بزرگان دینی هم هر کدام نمونه بارزی از گذشت و بخشش بودند.

او خاطرنشان کرد: رمضان، ماه توبه و استغفار ، ماه آشتی با خدا ، ماه پرهیز از گناه ، ماه در بند کشیدن هوای نفس ، ماه تلاوت قرآن و مناجات و دعا و اشک و تضرّع است. و باید از فیوضات این ماه مبارک بهره کافی را ببریم.

 این پرونده پس از ۱۷ سال با پیگیری و تلاش اعضاء شعبه ۴۹ ویژه زندان شورای حل اختلاف فارس با گذشت اولیای دم به سازش منجر شد و قاتل از چوبه دار نجات یافت