به گزارش پایگاه خبری نشان :

چه دوست داشته باشیم یا نداشته باشیم یکی از حساس‌ترین دوران زندگی هر شخصی زمانی است که فرد به سالخوردگی می‌رسد. در این برهه از زندگی همه چیز در اطراف ما شکننده می‌شود و ما برای زنده ماندن بیشتر به افراد دیگر وابسته می‌شویم، اما «آماکانو» نه!

این زن سالخورده که ۸۴ سال دارد هنوز برای استقلال مالی خود به صورت نیمه وقت کار می‌کند. کار او پوست کندن پیاز و خرد کردن آن است. او هر روز ۲ تا ۳ کیلومتر برای رفتن به محل کارش می‌پیماید با این حال از زمان شیوع کرونا کار برای او قدری دشوارتر شده است.

آشپز «ریکی نارایانان» به تازگی تصاویری از این زن خودساخته را در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده است. او در شرح این تصاویر نوشت: «هرگز ناامید نمی‌شود. او هنوز کار می‌کند. کار او نمیه وقت است. در این سن طلایی او اصرار دارد تا کار کند به جای آنکه صحبت کند.»

نارایانان در گفتگو با یکی از رسانه‌های محلی گفت که این زن هر روز به فروشگاه او می‌آید و کار خرد کردن سیر، پیاز و زنجبیل را انجام می‌دهد. بنا به گفته نارایانان، خانم آماکانو ساعت ۴.۳۰ دقیقه هر روز به خانه باز می‌گردد.

logNTBdTUoPr

او می‌گوید آماکانو پیشتر سبزی می‌فروخت و برای یک دستفروش چینی کار می‌کرد، اما با شیوع کرونا او کارش را متوقف کرد. بنا به گفته نارایانان این زن سالخورده او را به یاد مادرش می‌اندازد و به همین خاطر با او مثل مادرش رفتار می‌کند.

انتشار این تصاویر مورد توجه کاربران قرار گرفت و بسیاری تلاش این زن خودساخته را مورد تحسین قرار دادند. نارایانان امیدوار است این زن پرتلاش الگویی خوب برای نسل جوان باشد و بتوانند با یادگیری از او در زندگی شان موفق شوند.