به گزارش پایگاه خبری نشان :

بازار خودرو در چند سال گذشته با افزایش قیمت همراه بوده است. همراستا با افزایش قیمت دلار و همچنین ممنوعیت واردات خودروهای خارجی تعداد زیادی ازخودروهای وارداتی به محدوده قیمت یک و نیم میلیارد تومان و بالاتر رسیده‌اند.

خودروهای وارداتی همواره در بازار خودرو کشور، بازار خوبی را داشتند و با مشتری‌های زیادی همراه بودند. در چند سال گذشته با شیب تندی که در افزایش قیمت خودرو به وجود آمد، حجم واردات اتومبیل‌های خارجی و مشتری‌های آن‌ها کاهش یافت.

با خودروهای هم قیمت یک واحد آپارتمان آشنا شوید

بر اساس داده‌های به دست آمده از سایت دیوار، تعداد زیادی از خودروهای خارجی موجود در بازار در مدار قیمتی ۱٫۵ میلیارد تا ۳ میلیارد تومان قرار دارند. بر اساس گزارش‌های موجود درباره قیمت‌ آپارتمان در تهران، با این حجم از پول می‌توان یک یا چند واحد آپارتمان خرید.

ارزان‌ترن خودرو در لیست خودروهای بالای ۱٫۲ میلیاردی، خودروی نیسان جوک، با قیمت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون است. گران‌ترین خودرو در سقف قیمتی ۳ میلیارد تومان، خودروی بی‌ام‌و سری ۳ سدان ۳۲۰i با قیمت سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است.

zjvxtmftp26a

نکته قابل ملاحظه آن است که تقریبا تمامی خودروهای گران قیمت در آگهی‌های سایت دیوار که در این لیست قرار دارند، سال ساخت آن‌ها ۱۳۹۷ است.