به گزارش پایگاه خبری نشان :

مشاهده یک دلفین سفید نادر در سواحل فلوریدای آمریکا خبرساز شده است. «کایتلین ماکی»، یک گردشگر محلی این دلفین نادر را در سواحل "باسین" مشاهده کرد. در ویدئویی که او با تلفن همراه خود تهیه کرده این دلفین سفید در حال شنا با دو دلفین دیگر است. در این ویدئو یک دلفین بالغ به همراه دو بچه دلفین که یکی از آن‌ها سفید است از مقابل وی عبور می‌کنند.

سفیدشدن رنگ این دلفین احتمالا به علت آلبینیسم یا زالی (عدم تولید رنگدانه) بوده که البته گفته می‌شود در پستانداران از هر ۱۰ هزار تولد در یک مورد دیده می‌شود. "ماکی" این ویدئو را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد و نوشت: «حیات وحش محلی ما، یک بچه دلفین سفید نادر دارد.»

"ماکی" در گفتگو با Fox ۱۳ گفت: «ما تابحال دلفین‌های زیادی را دیده ایم، اما این دلفین را نه. به نظر می‌رسید در دیواره کناره ساحل در جستجوی چیزی بودند. باله دم آن کمی تغییر شکل پیدا کرده بود، اما به خوبی شنا می‌کرد.»

گفتنی است؛ تاکنون ۲۱ گونه از نهنگ ها، دلفین‌ها و خوک‌های دریایی با آلبینیسم مشاهده شده است. کمتر از ۲۰ مورد مشاهده دلفین آلبینو در خلیج مکزیک مشاهده شده که مشهورترین آن «پیکی» ات که اولین بار در سال ۲۰۰۷ در نزدیکی لوئیزیانا مشاهده شد.

حجم ویدیو: 906.60K | مدت زمان ویدیو: 00:00:15