به گزارش پایگاه خبری نشان :

خبرگزاری تسنیم : حادثه‌ای که در روز کارگر اتفاق افتاد و روز بدی را برای کارگران معدن طزره دامغان رقم زد.

کارگران قشر زحمتکشی که با هزاران زحمت و مشقت نان را سر سفره خانواده خود می‌آورند و این روزها نیز زیر فشار مشکلات اقتصادی در حال له شدن هستند.

کارگران قشری که نقش مهمی در تولید داشته و رکن مهمی در اقتصاد کشور به حساب می‌آیند و نیاز است به امنیت شغلی این قشر توجه ویژه شود.

و در روزی که به نام «کارگران زحمتکش» نام‌گذاری شده است حادثه‌ای رخ می‌دهد که باید تلنگری برای مسئولان امر باشد تا به این قشر توجه ویژه داشته و فکری اساسی برای حل مشکلات آنان انجام دهند؛ قشری ارزشمند که اگر نباشند چرخ تولید حتماً از کار خواهد افتاد.

و اما حادثه ریزش تونل زغال‌سنگ طزره دامغان که شامگاه گذشته روی داد و مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ البرز شرقی نیز دراین‌باره گفت: 2 کارگر متأسفانه در تونل این معدن محبوس شدند.

منصور شریف با بیان اینکه تلاش برای نجات 2 کارگر مانده در زیر آوار ادامه دارد؛ افزود: نیروهای امدادرسانی در محل حضور داشته و تونل‌هایی از چند مسیر برای نجات آنان حفر شده است.

وی درباره نحوه وقوع حادثه گفت: حادثه هنگام استخراج صورت گرفته است و تونل 42 معدن زغال‌سنگ شرکت البرز شرقی ریزش می‌کند و این کارگران محبوس می‌شوند.

تیم‌های امدادی در محل حادثه حضور دارند

با وقوع حادثه تیم‌های امدادی در محل حضور یافته و برای نجات کارگران دست به کار شدند.

مدیر جمعیت هلال‌احمر شهرستان دامغان نیز از حضور تیم‌های امدادی در محل حادثه خبر داد و گفت: تیم‌های امدادی برای نجات کارگران محبوس شده شروع به حفر تونل کرده و عملیات ادامه دارد.

به گزارش تسنیم تلاش برای نجات 2 کارگر محبوس شده همچنان ادامه دارد و هنوز اطلاعی از وضعیت آنان در دسترس نیست.

در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با نام «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» نام‌گذاری شده است؛ انتظار می‌رود به کارگران به‌عنوان رکن اصلی تولید توجه ویژه شده و با رفع مشکلات آنان گام‌های بلندتری برای تحقق شعار سال برداشت.