به گزارش پایگاه خبری نشان :

یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس است. پرسپولیس با هدایت یحیی گل‌محمدی به چهارمین قهرمانی خود رسید. یحیی گل‌محمدی شانس این را دارد که پرسپولیس را به آرزوهایش در آسیا برساند. یحیی گل‌محمدی با وجود مشکلات فراوان توانست در سال 99 و 1400 انتظارات هواران را برآورده کند. یحیی گل‌محمدی برنامه‌های طولانی مدت برای پرسپولیس دارد.

یحیی گل‌محمدی

بیوگرافی یحیی گل محمدی

نام کامل: یحیی گل‌محمدی

متولد: ۲۸ اسفند ۱۳۴۹

زادگاه: میناباد، نمین، استان اردبیل، ایران

پست: مدافع میانی

باشگاه کنونی : پرسپولیس (سرمربی)

یحیی گل‌محمدی (زاده ۲۸ اسفند ۱۳۴۹، میناباد، نمین، استان اردبیل) بازیکن سابق و مربی فوتبال اهل ایران است.

وی سابقه بازی در تیم‌های تراکتورسازی تبریز، پرسپولیس، فولاد خوزستان و صباباتری و همچنین ۷۴ بازی و ۵ گل ملی را دارد.

یحیی گل‌محمدی

دوران مربیگری یحیی گل‌محمدی

گل‌محمدی بعد از خداحافظی از فوتبال مربی‌گری را از سال ۱۳۸۸ در تیم تربیت یزد شروع کرده و در مرداد ۱۳۸۹ به عنوان سرمربی تیم نساجی مازندران انتخاب شد.

وی در سال ۱۳۹۰ به عنوان دستیار علی دایی در تیم راه‌آهن به فعالیت پرداخته و در خرداد ۱۳۹۱ وی به عنوان سرمربی تیم صبای قم انتخاب شد.

این بازیکن ملی پوش در مهر ماه سال ۱۳۹۱ به عنوان دستیار به تیم پرسپولیس تهران پیوست.

پس از پایان نیم فصل سال 1391 با برکناری مانوئل ژوزه، گل محمدی به عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب شد.

گل محمدی 29 اسفند ماه 1391 در برنامه 90از سرمربی گری پرسپولیس کناره گیری کرد اما این استعفاء مورد پذیرش مدیر عامل این تیم قرار نگرفت پس از دیدار پرسپولیس مقابل سپاهان در فینال جام حذفی و باخت تیم گل محمدی، وی مورد انتقاد شدید پیشکسوتان باشگاه قرار گرفت و با وجود اینکه در مدتی که سکان هدایت پرسپولیس را در دست داشت فقط دو باخت را در کارنامه خود یدک می کشید در تاریخ 18 اردیبهشت 92 بار دیگر استعفای خود را تسلیم محمد رویانیان کرد و ازاین تیم جدا شد. 

با آغاز فصل سیزدهم لیگ برتر یحیی گل محمدی سرمربیگری تیم فوتبال نفت تهران را پذیرفت و پس از آن در سال 1393 به باشگاه ذوب‌آهن اصفهان پیوست. قرارداد او با ذوب آهن در خرداد 95 به مدت یک فصل دیگر تمدید شد. اما یحیی گل‌محمدی سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن قراردادش را با این باشگاه اصفهانی در تاریخ سوم مهر 95 فسخ کرد.

یحیی گل‌محمدی در خرداد سال 1396 با باشگاه تراکتورسازی قرارداد امضا کرد و سرمربی این تیم شد و سپس در سال بعد هدایت پدیده مشهد را در لیگ هجدهم بر عهده گرفت.

وی در بهمن 1393 از طرف کانون مربیان فوتبال ایران به عنوان بهترین سرمربی ماه انتخاب شد. گل محمدی در فصل 94–1393 با ذوب آهن قهرمان جام حذفی شد و در لیگ برتر نیز مقام چهارم را کسب کرد. او در فصل 95–1394 برای دومین سال پیاپی تیم ذوب آهن را به مقام قهرمانی در مسابقات جام حذفی رساند.

یحیی گل‌محمدی

رضا اسدی جانشین احمد نورالهی

طی چند روز اخیر شایعه جدایی احمد نوراللهی از پرسپولیس مطرح شده و یک رسانه قطری از حضور این بازیکن در تیم الاهلی برای فصل بعد خبر داده است. یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس هم در آخرین گفت وگوی خود اعلام کرده که در خصوص جدایی برخی از شاگردانش، بازیکنان تصمیم گیرنده هستند اما او ترجیح می دهد که آنها بمانند.

با این همه روزنامه گل خبر داده که یحیی پیش بینی جدایی احمد نوراللهی را کرده درخواست مذاکره با یک لژیونر را به مدیران پرسپولیس داده است. اسدی هافبک فصل قبل تراکتور که در سن پولتن اتریش حضور دارد هافبک مورد نظر یحیی برای جانشینی نوراللهی در پرسپولیس است. گویا این بازیکن پالس‌های مثتبی هم برای پوشیدن پیراهن سرخ فرستاده است. بازیکنی که از حضور در لیگ اتریش ناراضی است و احتمال بازگشتش به فوتبال ایران وجود دارد.

علی نعمتی جانشین حسین کنعانی زادگان می شود.

هر چند مدافع قرمزها با انتشار استوری در اینستاگرامش خبر توافقش با باشگاه الاهی قطر را تکذیب کرد اما هم کادر فنی پرسپولیس و هم حسین کنعانی زادگان به خوبی به این نکته واقف هستند که همکاری آنها در پایان فصل بیستم لیگ برتر به اتمام خواهد رسید و این مدافع ملی پوش به پیشنهاد ۳۰ میلیارد تومانی قطری‌ها پاسخ مثبت خواهد داد و برای ادامه فوتبال خود راهی الاهلی قطر و لیگ ستارگان این کشور خواهد شد.

ظاهرا گل‌محمدی که از جدایی کنعانی زادگان مطمئن شده به دنبال جانشین مناسب برای او در بازار داخلی ایران است. او فعلا تنها نام یک مدافع را لیست خرید خود قرار داده است.

یحیی به‌ دنبال جذب علی نعمتی مدافع تیم پدیده است. بازیکنی که قابلیت بازی در ۲ پست دفاع میانی و دفاع چپ را دارد و اتفاقا در بازی پدیده مقابل پرسپولیس یکی از بهترین بازیکنان این تیم بود و باعث شد که بازیکنان کناری پرسپولیس کار راحتی را در آن بازی نداشته باشند.

علی نعمتی در پنجره نقل و انتقالات زمستانی برای پوشیدن پیراهن قرمز با باشگاه پرسپولیس به توافق نهایی دست پیدا کرده بود و برای پیوستن به این تیم مشکلی نداشت، اما ظاهرا مخالفت سرمربی شهرخودرو یعنی مهدی رحمتی مانع انجام انتقال این مدافع به پرسپولیس شد.

با توجه به اینکه قرارداد این بازیکن با تیم فعلی‌اش، آخر فصل تمام می‌شود، او به‌ عنوان بازیکن آزاد به پرسپولیس می‌آید و دیگر پولی به پدیده پرداخت نخواهد کرد.