به گزارش پایگاه خبری نشان :

قطعی برق در کرمانشاه دردسرساز شد و ۴ عابر پیاده در معابر خاموش به کام مرگ فرورفتند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه با اشاره به قطعی برق در روزهای اخیر گفت: این امر مشکلاتی برای فعالیت پلیس راهور ایجاد کرده است.

سرهنگ فضل الله شیری با بیان اینکه قطعی برق دردسرهایی برای فعالیت‌های پلیس راهور ایجاد کرده، گفت: زیرمجموعه‌های پلیس راهور شامل مراکز استعلامات و شکایات، شماره گذاری، مرکز ۱۲۰ و... تمامی فعالیت هایشان با قطعی برق دچار مشکل می‌شود.

وی افزود: بطور مثال قطعی برق در مرکز استعلامات و شکایات که افراد توقیف خودروی سرقتی را در این مراکز گزارش می‌دهند اگر دو ساعت ادامه داشته باشد، در همین فاصله امکان فروش خودروی سرقتی وجود دارد و مردم این میان گرفتار می‌شوند.

فوت ۴ کرمانشاهی بر اثر قطعی برق در معابر تاریک

شیری گفت: همچنین مرکز ۱۲۰ ما که مرکز امدادخواهی است و در تصادفات افراد با آن تماس می‌گیرند، چنانچه قطعی برق طولانی شود امکان خدمات رسانی وجود ندارد و این میان مردم دچار مشکل می‌شوند.

وی با بیان اینکه عمده چراغ‌های راهنمایی و رانندگی ذخیره ساز برق دارند، گفت: حدود سه تا چهار چراغ راهنمایی ذخیره ساز ندارند که با قطع برق ترافیک در این نواحی تردد دچار اختلال شده و احتمال تصادف وجود دارد.

شیری خاطرنشان کرد: همچنین اگر قطعی برق طولانی شود، ذخیره ساز هم جوابگو نیست و سایر چراغ‌های راهنمایی و رانندگی هم دچار مشکل شده و احتمال اختلال تردد و تصادف وجود دارد.

وی به خاموشی روشنایی معابر در پی قطعی برق هم اشاره کرد و افزود: متاسفانه همین خاموشی معابر احتمال تصادفات عابرین پیاده را افزایش داده و چهار مورد فوتی عابر پیاده که امسال داشته‌ایم در معابری بوده که به علت قطعی برق روشنایی کافی نداشته است.

شیری گفت: در همین راستا نیاز است مسئولان مربوطه در حوزه برق فکری اساسی داشته و تمهیداتی برای تامین ویژه برق برای مراکز خدمات رسان و امدادی صورت گیرد