به گزارش پایگاه خبری نشان :

همشهری‌آنلاین/ مرحله گروهی قهرمانی اروپا در آینده نزدیک پیگیری می‌شود و جامعه فوتبال منتظر شکستن رکورد آقای گل جهان توسط فوق‌ستاره پرتغالی هستند. این اتفاق ممکن است به زودی رخ بدهد چرا که پرتغال بعد از انجام دو بازی تدارکاتی با اسپانیا و رژیم اشغالگر قدس، در مرحله گروهی قهرمانی اروپا با مجارستان، آلمان و فرانسه روبه‌رو می‌شود.

یک سایت اسپانیایی‌زبان «diariolasamericas» با اشاره به در پیش بودن این پنج مسابقه برای پرتغال و رونالدو، نوشت: «رونالدو با ۳۶ سال سن به خداحافظی از تیم ملی پرتغال خیلی نزدیک است. قبل از خداحافظی، او به اندازه فاصله دو ابرو برای ثبت یک رکورد دیگر به نام خودش فاصله دارد. رونالدو به تنها ۶ گل برای برابری با رکورد گل‌های ملی نیاز دارد. رکورد ۱۰۹ گلی ملی در حال حاضر در اختیار علی دایی مهاجم بازنشسته فوتبال ایران است؛ تنها فرد دیگری که از ۱۰۰ گل عبور کرده است.»

علی دایی، مهاجم و کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران، حدود دو دهه است که با ۱۰۹ گل ملی در صدر جدول گلزنان ملی قرار دارد و عنوان آقای گلی ملی دنیا در اختیار او است و رونالدو که انگیزه زیادی برای در اختیار گرفتن عنوان آقای گلی از علی دایی دارد، با به ثمر رساندن ۶ گل دیگر با لباس تیم ملی پرتغال می‌تواند به این رکورد برسد و با ۷ گل، از این رکورد عبور کند.

 

آقای گل جهان بارها در مصاحبه‌های مختلف عنوان کرده است که از شکسته شدن رکوردش نه‌تنها ناراحت نیست، بلکه حتی از اینکه قرار است این رکورد توسط رونالدو شکسته شود، خوشحال هم است.