به گزارش پایگاه خبری نشان :

سوم تیرماه سال ۹۸ نگهبان یک ساختمان در خیابان ۶۴ یوسف آباد با کلانتری تماس گرفت و از وقوع اسیدپاشی خبرداد .

به گزارش رکنا، مرد نگهبان که هراسان بود گفت: دقایقی قبل ۴ مرد و یک زن وارد دفتر وکیل دادگستری به نام احمد شدند و پس از درگیری با او به رویش اسید پاشیدند و گریختند.

با این تماس ماموران کلانتری راهی دفتر وکیل دادگستری شده و با جسد نیمه جان احمد روبه رو شدند. احمد که از ناحیه شکم به شدت سوخته بود به بیمارستان منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت .

بررسی فیلم ضبط شده دوربین مداربسته نشان می‌داد چهار مرد و یک زن با پراید و یک تاکسی از محل گریخته اند. استعلام پلاک خودرو های موردنظر دستور کار پلیس قرار گرفت.

احمد پس از بهبودی نسبی در تشریح جزئیات ماجرا گفت :مدتی قبل خانم دکتری که موکل قدیمی من بود سراغم آمد و از من خواست تا وکالت خواهرش را قبول کنم. او می گفت مدتی قبل خواهرش در یک آرایشگاه با زنی جادوگر آشنا شده و زن رمال در ازای گرفتن ۱۲۰ میلیون تومان به او قول داده تا نسخه سحرآمیز ای به او بدهد تا مشکلات کاری شوهرش حل شود.

این وکیل دادگستری ادامه داد :خانم دکتر می گفت زن رمال وقتی فهمیده با خانواده ثروتمند ای روبه رو ست از خواهرم ۷۰۰ میلیون تومان پول خواسته و او را تهدید کرده اگر این مبلغ را به او ندهند با طلسم و جادو زندگی اش را نابود می کند. خواهرم در دادسرای ناحیه ۴ از او شکایت کرده و حالا تقاضا دارم تا وکالت خواهرم را قبول کنید و حقش را از زن رمال بگیرید.

احمد گفت: بعد از شنیدن حرف‌های خانم دکتر من وکالت خواهرش را به عهده گرفته و توانستم دستور جلب زن رمال را بگیرم اما همین موضوع باعث دردسر شد.

این مرد در تشریح جزئیات روز اسیدپاشی توضیح داد :آن روز در دفترم بودم که زن جوانی که چند روز قبل به دفترم آمده بود همراه یک مرد وارد شدند .بعد از آنها سه مرد دیگر به دفترم آمدند .ما مشغول صحبت بودیم که یکی از آنها به بهانه نوشیدن آب به آشپزخانه رفت اما یک‌باره پرچمی را که روی میز بود برداشت و به سرم کوبید .یکی از آنها گلویم را گرفت و می‌خواستم مرا خفه کند که بیهوش شدم و وقتی به هوش آمدم که سوزش شدیدی روی بدنم احساس کردم و فهمیدم آنها روی شکمم اسید پاشیده و گریخته اند. حالا بعد از چند روز متوجه شده‌ام پرونده خواهر خانم دکتر را نیز با خود سرقت کرده اند و من شک ندارم آنها از طرف زن رمال برای اینکار اجیر شده بودند.

با اطلاعاتی که وکیل دادگستری به ماموران پلیس داده بود چهار مرد و یک زن در شهریور ماه ردیابی و بازداشت شدند و اعتراف کردند از سوی زن رمال به نام ژیلا برای اسیدپاشی و سرقت پرونده ای که احمد وکالت آن را به عهده گرفته بود اجیر شده بودند .

به این ترتیب ژیلا نیز ردیابی و بازداشت شد و گفت: وقتی فهمیدم زن جوان از من شکایت کرده و وکالتش را به یک وکیل خبره داده ترسیدم و به این فکر افتادم تا با سرقت پرونده ،وکیل را از پیگیری آن منصرف کنم.

با افشای ماجرا برای چهار مرد و یک زن اجیر شده به اتهام اسید پاشی و برای ژیلا به اتهام معاونت در اسیدپاشی کیفرخواست صادر و پرونده آنها برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در جلسه دادگاه زن جادوگر چه گذشت؟

شد در ابتدای جلسه وکیل دادگستری به تشریح شکایتش پرداخت و گفت: اسیدپاشی روی بدنم صدمات جبران ناپذیری به من وارد کرده است. من از همه متهمان شکایت دارم و برایشان اشد مجازات می خواهم .

سپس مهدی ۵۴ ساله که متهم ردیف اول بود روبه روی قضات ایستاد و گفت :من پیک موتوری بودم و چهار سال قبل از طریق خواهرم با ژیلا آشنا شدم .من می دانستم او رمال است و نسخه‌های سحر آمیز را با موتور به مشتریان او می رساندم .آخرین بار از من خواست تا به سراغ وکیل دادگستری بروم و از او انتقام بگیرم. ژیلا می‌گفت سر مسائل ناموسی باید او را تنبیه کنم.او از من خواست تا برای اجرا نقشه از چند مرد و یک زن دیگر نیز کمک بگیرم .به همین خاطر موضوع را با سعید، جواد، بهروز که در که در آژانس کار می کردند در میان گذاشتم. طبق نقشه کشی سعید به همراه دختر جوانی به نام نازنین که از قبل دفتر وکیل را بررسی کرده بود به آنجا رفتند. سپس من به همراه مهدی و جواد وارد شدیم و به احمد حمله کردیم. ژیلا از من خواسته بود تا اسید را روی صورت احمد بپاشم اما دلم برایش سوخت و اسید را روی شکم او ریختم.

وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود ابراز پشیمانی کرد و گفت :من فریب حرف های ژیلا را خوردم و فکر کردم به خاطر مسائل ناموسی از من خواسته تا دست به چنین کاری بزنم. ژیلا بعد از این ماجرا ۲۰ میلیون تومان به من داد تا آن را بین همدستانم تقسیم کنم .

دو مرد و زن جوان نیز به دفاع پرداختند و گفتند از ماجرای پرونده ژیلا هیچ اطلاعی نداشته اند و فریب خورده اند .انها گمان می کردند به خاطر مسائل ناموسی قرار است وکیل دادگستری را گوشمالی بدهند.

سپس ژیلا که با قرار وثیقه آزاد بود روبه روی قضات ایستاد و ادعای جدید را مطرح کرد .

وی گفت :من از سوی جادوگر بزرگی که از بچگی پیش او رمالی را یاد گرفتم اجیر شدم تا از خانم دکتر ۷۰۰ میلیون تومان اخاذی کنم .اما او حالا به طرز مرموزی کشته شده است و من نشانی از او ندارم .او مرا مجبور کرده بود با حرف هایم خواهر خانم دکتر را فریب بدهم و از او پول بگیرم. اما وقتی فهمید او از من شکایت کرده نقشه اسیدپاشی را کشید.

با این ادعا قضات دادگاه قرار وی را تشدید کرده و ژیلا را روانه بازداشتگاه کردند .پرونده برای ازسرگیری تحقیقات به دادسرا برگردانده شد تا پس از تکمیل تحقیقات متهمان بار دیگر از خود دفاع کنند.