به گزارش پایگاه خبری نشان :

مهدی صباغی بازیگر و کارگردان تئاتر سال ۱۳۵۶ در تهران متولد شد.

این هنرمند دارای مدرک تحصیلی کارشناسی علوم اقتصادی از دانشگاه علامه طباطبایی و کارشناسی ارشد شهرسازی از دانشگاه علم و صنعت ایران می باشد.

او از سن هشت سالگی در نمایشهای تئاتر حضور یافته  و به دلیل سابقه طولانی و تحصیلات عالیه، مشغول تدریس رشته تئاتر در دانشگاه است.

مهدی صباغی متاهل می باشد و سالها قبل با شیرین اسماعیلی از بازیگران سینما و تلویزیون ازدواج کرده است.

در سریال می خواهم زنده بمانم،  مهدی صباغی ایفاگر شخصیت عماد یکی از افراد مفتاح است که در کار قاچاق مواد مخدر فعالیت می کند. به دستور مفتاح، عماد مسئول نگهبانی از کاوه با بازی علی شادمان می شود تا کاوه بدهی خود را به مفتاح بازگرداند اما کم کم با کاوه رفیق شده و تصمیم به قتل مفتاح می گیرد.

مهدی صباغی

مهدی صباغی برای اولین بار با نمایش « دارا انار ندار» را نویسندگی و کارگردانی را آغاز کرد و تا کنون نمایش خداحافظ، شب شک، اگر باران ببارد و چترباز را به روی صحنه برده است.

این هنرمند با سریال سالهای دور از خانه به کارگردانی مجید صالحی در سال ۱۳۹۸ و در نقش تیمور یک فرد معتاد، پای به نمایش خانگی گذاشت. علاوه بر  این در سریال تلویزیونی زیر خاکی یک نیز حضور داشت.

مهدی صباغی در اولین تجربه سینمایی خود مقابل دوربین فیلم تنگه ابوقریب به کارگردانی بهرام توکلی قرار گرفت و سپس در فیلم بی همه چیز در کنار بزرگان سینما همچون پرویز پرستویی ، هدیه تهرانی و باران کوثری نقش آفرینی کرد.

مهدی صباغی

فیلم شناسی مهدی صباغی

  • سریال می خواهم زنده بمانم
  • سریال سالهای دور از خانه
  • سریال زیر خاکی ۱
  • فیلم سینمایی تنگه ابوقریب
  • فیلم سینمایی بی همه چیز