به گزارش پایگاه خبری نشان :

دو دختر خردسال در حادثه ترکیدن ناگهانی قلعه بادی در نزدیکی یکی از فروشگاه‌های روسیه در شهر « بارنائول » دچار جراحت شدید شدند. انفجار قلعه بادی موجب پرتاب این دو دختر تا ارتفاع ۲۵ فوت (۷.۶۲ متر) و عبور آن‌ها از روی دیوار فلزی و فرود روی ریل تراموا شد. یکی از این دو کودک که نامش «آنا» و ۳ ساله اعلام شده دچار ضربه مغزی و آسیب دیدگی نخاع شد. کودک دیگر که نامش «ویکا» و ۴ ساله اعلام شده بر اثر پرتاب تا ارتفاع ۱۵ فوتی دچار شکستگی جمجمه و آسیب دیدگی ریه و شکم شد.

H3bToZeybvel

ویدئویی که توسط دوربین مدار بسته تهیه شده لحظه وقوع حادثه را به تصویر می‌کشد. در این ویدئو مشاهده می‌شود افرادی که در نزدیکی قلعه حضور دارند اقدام به فرار می‌کنند. تصاویر دیگری که از این حادثه منتشر شده یکی از کودکان زخمی را که بیهوش روی زمین افتاده نشان می‌دهد.

در حالی که تحقیقات در مورد علت وقوع این حادثه آغاز شده، تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که وزش باد شدید موجب وقوع این حادثه شده است. این در حالی است که شاهدان عینی علت وقوع حادثه بر اثر وزش باد را رد کردند و مدعی شدند که صدای انفجار در لحظه وقوع حادثه شنیده شده است. بر اساس یک نظریه باد زیاد قلعه بادی علت وقوع حادثه بوده است.

گفتنی است؛ کمیته تحقیقاتی در روسیه یک پرونده جنایی برای این حادثه بازکرده و مالک قلعه بادی را برای بررسی حادثه فراخوانده است.

حجم ویدیو: 5.76M | مدت زمان ویدیو: 00:01:43