به گزارش پایگاه خبری نشان :

باشگاه خبرنگاران جوان/ فیض الله منصوری متخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه ماهیت واکسن کرونا با خود ویروس کرونا متفاوت است، گفت : در ساخت واکسن به زبان ساده از تکه یا بخش‌هایی از این ویروس استفاده شده و این تکه‌ها یا بخش‌ها نمی‌توانند بیماری کرونا ایجاد کنند، بنابراین کسی که واکسن کرونا تزریق کرده، ناقل این بیماری نیست و جای نگرانی برای اعضای خانواده این فرد وجود ندارد.

او گفت : در برخی موارد نادر، این احتمال هست که افراد قبل از تزریق واکسن آلوده شده اند و پس از تزریق واکسن علائم بیماری را نشان می‌دهند، پس این میان بیماری آن‌ها ربطی به واکسن کرونا ندارد.

این متخصص بیماری‌های عفونی با بیان اینکه هیچ واکسنی ایمنی ۱۰۰ درصدی ایجاد نمی‌کند، افزود: برخی واکسن‌ها تا ۸۵ درصد و برخی تا ۹۰ درصد ایمنی ایجاد می‌کنند، بنابراین احتمال ابتلای این افراد به کرونا وجود دارد.

او افزود: تفاوت در این است که این افراد به نوع شدید کرونا مبتلا نمی‌شوند و اگر بیمار شوند علائم بیماری در آن‌ها بصورت خفیف بروز خواهد کرد.

منصوری ادامه داد: بنابراین تزریق خود واکسن کرونا بیماری ایجاد نمی‌کند و افراد با تزریق واکسن نمی‌توانند ناقل بیماری کرونا باشند، اما احتمال ابتلای افرادی که واکسن زده اند به ویروس کرونا وجود دارد و این افراد در صورت ابتلا می‌توانند ناقل کرونا باشند.

او افزود: توصیه می‌شود افرادی هم که واکسن زده اند همچنان رعایت دستورالعمل های بهداشتی را داشته باشند تا از انتقال این بیماری به دیگران پیشگیری کنند .

انتهای پیام/د