به گزارش پایگاه خبری نشان :

شاید در سال‌های اخیر خرید مسکن به یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های افراد بدل شده باشد؛ بسیاری دیگر توان خرید خانه ندارند و بسیاری دیگر نیز توقعات خود را از واحدی که می‌خواهند پایین‌ آورده‌اند. افرادی که خانه‌ای دو خوابه نیاز دارند، ناچارا خانه یک خواب می‌خرند و یا به اجاره‌نشینی روی آورده‌اند؛ افرادی که خانه 3خواب لازم دارند، به خانه دو خوابه و یا یک خوابه هم راضی می‌شوند؛ این ‌ها حرف‌هایی‌است که این روزها به وفور از سوی مشاوران املاک شنیده می‌شود

mbwrgW6hlpG4

قیمت مسکن در تهران طی این چند سال اخیر افزایشی بی‌سابقه داشته و همین موضوع سبب معضلاتی شده که در بالا از آن یاد کردیم؛ در واقع اگر کسی قصد خرید مسکن در تهران داشته باشد، حداقل به یک میلیارد تومان سرمایه نیاز دارد. البته این به آن معنی نیست که خانه‌های ارزان‌تر از یک میلیارد در تهران نیست؛ اتفاقا مواردی وجود دارد اما متراژ، سن، امکانات و... آن به نحوی است که نمی‌تواند پاسخگوی نیاز بسیاری از افراد باشد و از این رو افراد اجاره‌نشینی را ترجیح می‌دهند. با این حال عده‌ای دیگر نیز به علت سرمایه‌گذاری، اولویت نداشتن متراژ و امکانات برای خرید خانه و... خرید یک واحد کوچک و قدیمی را ترجیح می‌دهند.

در ادامه قیمت واحدهای ارزان‌تر از یک میلیارد تومان که طی یک ماه اخیر در سامانه اطلاعات املاک بازار ایران، ثبت شده است را مشاهده خواهید کرد.

 

لازم به ذکر است قیمت‌ها تنها نمونه‌ای از معاملات است که طی این یک ماه در تهران معامله شده و به طور مطلق قیمت مسکن در محله‌هایی که در ادامه می‌آید را بیان نمی‌کند. قیمت مسکن در هر محله باتوجه به شرایط ملک متفاوت بوده و اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در ارقام ندارد.

دژکام یک محله در جنوب شرق تهران و منطقه14 شهرداری است، واحدی 50متری و 18سال ساخت در این محله متری 18میلیون تومان معامله شد. همچنین برای خرید یک دستگاه آپارتمان 39متری و 8سال ساخت در گلچین شرقی 16میلیون و 517هزار تومان برای هر متر مربع هزینه پرداخت شده است.

متوسط قیمت مسکن در تهران طی اردیبهشت تقریبا 28میلیون و 700هزار تومان بود. واحدی 39ساله و 10سال ساخت در شهرایی نیز متری 27میلیون تومان به فروش رسید؛ اگر چه این واحد قیمتی نزدیک به متوسط قیمت مسکن در تهران دارد، اما با توجه به متراژ پایینش قیمت کل آن جز واحدهای ارزان قیمت قرار می‌گیرد. هزینه مورد نیاز جهت خرید یک خانه 53متری و 8ساله در جوادیه نیز 14میلیون و 915هزار تومان در هر متر مربع بود.

یک واحد آپارتمان 39متری و 9ساله در سلسبیل متری 21میلیون و 810هزار تومان و خانه‌ای 50متری و نوساز در خاوران متری 17میلیون تومان فروخته شد. قیمت مسکن برای خرید یک خانه 43متری و 23ساله در دامپزشکی متری 16میلیون و 114هزار تومان و نیز برای خرید واحدی 43متری و 24سال ساخت در هاشمی متری 18میلیون تومان بود.