به گزارش پایگاه خبری نشان :

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته با بیان این مطلب در گفت وگویی اختصاصی با خراسان افزود: کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی خراسان رضوی در یک عملیات هماهنگ و ضربتی موفق شدند باند بزرگ کلاهبرداری از طریق جعل اسناد و فروش خودروهای اجاره ای را متلاشی کنند اما در این میان کشف یک لپ تاپ سرقتی، پرونده را پیچیده تر کرد و کارآگاهان وارد ماجرای سرقت از منازل مشهد شدند چرا که بررسی ها نشان می داد لپ تاپ مذکور از یک منزل سرقت شده است. سردار ابراهیم قربان زاده اضافه کرد: با به دست آمدن این سرنخ مهم، سرهنگ جواد شفیع زاده (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) به طور مستقیم نظارت و هدایت عملیات سرقت از منازل را به عهده گرفت و بدین ترتیب گروه ورزیده ای از کارآگاهان به تجزیه و تحلیل های اطلاعاتی و تحقیقات میدانی پرداختند تا این که مشخص شد یکی از متهمان پرونده مذکور در خرید و فروش لوازم صوتی و تصویری سرقتی فعالیت دارد. وی گفت: این متهم که در برخی نمایندگی های فروش لوازم صوتی و تصویری نفوذ کرده بود با تهیه کارتن، اموال سرقتی مانند دوربین، تلویزیون، لپ تاپ و... را می فروخت. این مقام ارشد انتظامی با اشاره به شناسایی یکی از سارقان سابقه دار به هویت «م- ش» تاکید کرد: وقتی کارآگاهان فعالیت های اعضای این باند را زیر ذره بین تجسس های اطلاعاتی بردند، مشخص شد که پلیس با یک باند گسترده سرقت لوازم منزل روبه رو شده است و آن ها اقدامات مجرمانه خود را از سه سال قبل به صورت سریالی در نقاط مختلف شهر ادامه داده اند.

سردار قربانزاده تصریح کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، چند گروه تخصصی از کارآگاهان به فرماندهی «سرهنگ جان دیزآوندی» عملیات شناسایی و دستگیری اعضای این باند را به طور غیرمحسوس آغاز کردند تا این که بررسی ها نشان داد: اعضای باند با استفاده  از موتورسیکلت به منازل دستبرد می زنند. وی افزود: تحقیقات میدانی یک گروه از کارآگاهان در صحنه های سرقت، بیانگر آن بود که اثر انگشت یکی از متهمان در منزل محل وقوع سرقت به جا مانده است بنابراین کارشناسان زبده تشخیص هویت با تطبیق اثر انگشت در صحنه جرم، هویت یکی از دزدان حرفه را در حالی فاش کردند که تحقیقات اطلاعاتی نشان می داد دامنه سرقت های مذکور حتی به شهرهای اطراف مشهد نیز کشیده شده است.
سردار سرتیپ دوم ابراهیم قربانزاده خاطرنشان کرد: با دستگیری دزد مذکور که آثار انگشت وی در صحنه جرم باقی مانده بود، ماجرای بیش از 100 فقره سرقت از منازل در مشهد لو رفت و دیگر متهمان یکی پس از دیگری در چنگ قانون گرفتار شدند. جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی اضافه کرد: ادامه بررسی ها نشان داد که یکی از متهمان به نام «م-ع» که به خاطر محکومیت قطعی سه سال زندان و بازگرداندن 1.5 میلیارد تومان اموال مردم فراری بود نیز در حالی شناسایی شد که اثر انگشت او در یکی از صحنه های جرم به دست آمد. وی گفت: این متهم که از سوی پایگاه های پلیس آگاهی نیز تحت تعقیب بود بالاخره در منطقه خواجه ربیع به دام افتاد و در حالی مقادیری مواد مخدر صنعتی هم از او کشف شد که به همراه همسر صیغه ای اش از یک ماه قبل در منزل اجاره ای زندگی می کرد. در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک دستگاه موتورسیکلت بدون کلاچ به همراه مقادیر زیادی زیورآلات، گوشی تلفن، اسپیکر، دوربین دیجیتال، ساعت رومیزی و دیواری و... کشف شد و 15 تن از مال باختگان نیز آن ها را شناسایی کردند. 
سردار قربانزاده با اشاره به این که اعضای باند با دسته کلید در منازل و واحدهای آپارتمانی را می گشودند، تصریح کرد: متهمان  از سال 97 در حالی دستبرد به منازل را ادامه داده اند که بررسی های مقدماتی نشان می داد آن ها اموال صدها منزل را ربوده اند. این مقام ارشد انتظامی با قدردانی از صدور دستورات ویژه ای از سوی قاضی برفرازی (بازپرس شعبه 218 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) خاطرنشان کرد: تحقیقات گسترده کارآگاهان در این پرونده همچنان توسط سرگرد همتی (افسر پرونده) برای کشف زوایای پنهان و دستگیری دیگر عوامل مرتبط با سرقت های مذکور ادامه دارد.