به گزارش پایگاه خبری نشان :

رکنا/  کرونا جان  166 ایرانی دیگر را گرفت . وزارت بهداشت آخرین وضعیت کرونا یی های ایران را تا امروز شانزدهم تیرماه اعلام کرد. بر اساس این آمار 120 شهر کشور در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

 روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تا کنون ۴ میلیون و ۵۰۷ هزار و ۴۸۰ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۵۲ هزار و ۱۷۰ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۶ میلیون و ۵۵۹ هزار و ۶۵۰ دُز رسید.

از دیروز تا امروز ۱۶ تیرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۷ هزار و ۲۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۷۱۰ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۳۰۴ هزار و ۱۳۵ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۶۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۵ هزار و ۲۶۱ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۹۶۷ هزار و ۸۲۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

سه هزار و ۳۴۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۲۴ میلیون و ۱۹۸ هزار و ۲۷۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۲۰ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۸۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۴۶ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، در 24 ساعت گذشته مجموعا تنها 44 هزار و 265 دُز جدید واکسن کرونا به ایرانیان تزریق شده و آمار کامل واکسیناسیون به 6 میلیون و 559 هزار و 650 دُز رسیده است. آماری که نشان می دهد روند تزریق واکسن به ایرانیان همچنان به کندی پیش می رود.

گفتنی است؛ از 21 بهمن 99 تا کنون تنها 5.4 درصد از مردم کشور دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند و دُز دوم این واکسن نیز فقط به 2.5 درصد از جمعیت کشور تزریق شده است.